Rusya: Su altı aracında çıkan yangında 14 mürettebat öldü

Rusya: Su altı aracında çıkan yangında 14 mürettebat öldü

Rusya Savunma Bakanlığı, donanmaya bağlı bir su altı aracında çıkan yangında 14 mürettebatın öldüğünü açıkladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir P

Mustafa Kemal Atatürk
Hayattaki En Önemli 5 Şey – Bunları İzini Kaybetmek İstemezsiniz
Bütün Bir Türk Köyü Sigara İçmeyi Bıraktı

Rusya Savunma Bakanlığı, donanmaya bağlı bir su altı aracında çıkan yangında 14 mürettebatın öldüğünü açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile yaptığı görüşmede kendisine Rus Deniz Kuvvetleri’ne ait su altı aracında çıkan ve 14 kişinin ölümüyle sonuçlanan yangının nedenlerini ortaya çıkarmak üzere aracın çekildiği Severomorsk’a gitme talimatı verdi.

Sputnik’in haberine göre Putin, “Raporları bizzat dinlemek ve komisyonu bu trajedinin nedenlerini koşulsuz olarak ortaya çıkarmaya yönlendirmek üzere Severomorsk’a gitmenizi rica ederim. Oradan döndükten sonra bizzat bana rapor etmenizi rica ederim” diye konuştu.

ŞOYGU: 14 DENİZCİNİN ÖLDÜĞÜ ARAÇ İNCELENİYOR, KAZANIN NEDENLERİ ARAŞTIRILIYOR

14 denizcinin hayatını kaybettiği denizaltı aracında çıkan yangınla ilgili Putin’i bilgilendiren Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ise, şu anda araçtaki incelemelerin devam ettiğini ve kazanın nedenlerinin araştırıldığını aktardı.

Şoygu, “14 denizci hayatını kaybetti, mürettebatın kararlı eylemleri sonucu çıkan yangın söndürüldü. Denizaltı aracı şu anda Severomorsk’taki üste bulunuyor, aracı inceleme çalışmaları sürüyor, olup bitenin nedenleri araştırılıyor” ifadelerini kullandı.

Şoygu, kazanın nedenlerinin soruşturulması için Rusya Deniz Kuvvetleri Komutanı’nın başkanlığında bir komisyon oluşturulduğunu da ekledi.

kaynak : haberler

COMMENTS

WORDPRESS: 0