Barcelona Arda Turan’le İlgili Yazık Olmuş

Katalan ekibinin basın sözcüsü Josep Vives, Başakşehir'in yaşanan olaylar nedeniyle 2.5 milyon tl para cezasına çarptırdığı yıldız futbolcuyla ilgili

Fenerbahçe’deki tek hedef
Uydu fotoğrafları, Ukrayna sınırındaki Rus kuvvetlerinin birikimini gösteriyor
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Medeniyetler İttifakını İspanyol diplomatla görüştü

Katalan ekibinin basın sözcüsü Josep Vives, Başakşehir’in yaşanan olaylar nedeniyle 2.5 milyon tl para cezasına çarptırdığı yıldız futbolcuyla ilgili konuştu.

Vives, bordo mavililerin 2019 yazında hazırlık kampının Japonya ve Çin’de yapılacağının açıklandığı basın toplantısında Arda Turan hakkındaki bir soruyu yanıtladı.

Josep Vives, “Yaşananlar üzücü. Konuyla ilgili Türkiye’den gelen haberler hoş değil. Arda yakından tanıdığımız, dostça ilişkimizin olduğu bir futbolcumuz. Süreci takip ediyoruz ancak bu olayla ilgili herhangi bir ek yorum yapmak istemiyoruz” ifadesini kullandı.

Geçtiğimiz sezon devre arasında Başakşehir ile 2.5 sezonluk kiralık anlaşma imzalayan 31 yaşındaki futbolcunun, Barcelona ile olan kontratı 2020 haziran ayında sona eriyor.

Medipol Başakşehir kulübü şarkıcı Berkay ile kavgası yargıya taşınan Arda Turan’a 2.5 milyon TL para cezası verdi.

Arda Turan

Arda Turan’a 12.5, Berkay’a 2 yıl hapis talebi

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, yönetim kurulunun, Arda Turan’ın Emirgan’daki bir eğlence mekanında şarkıcı Berkay Şahin ile yaşadığı kavgayla ilgili olağanüstü toplanarak bazı kararlar aldığı belirtildi.

“Milli takım maçları nedeniyle verilen 3 günlük izin sırasında futbolcumuzun işlediği iddia edilen ve medyaya yansıyan fiillerinin İstanbul Başakşehir Futbol Kulübünün etik ve profesyonel anlayışı ile hiçbir şekilde bağdaşmadığını belirtmek isteriz” denilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Konunun yargıya intikal etmesi sebebiyle ek karar ve yaptırım haklarımızı saklı tutarak, kendisini 2 milyon 500 bin lira para cezası ile cezalandırdığımızı, oyuncunun profesyonel yükümlülüklerinin yargı kararını verene kadar devam edeceğini kamuoyuna bildiririz.”

​GÜMÜŞDAĞ: TFF HERHANGİ BİR CEZA YAPTIRIMI UYGULAMADI, ANTRENMAN VE MAÇLARA DEVAM EDECEK

Öte yandan Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Arda Turan’a verilen ceza sonrası oyuncunun futbol takımındaki geleceğiyle ilgili konuştu. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gümüşdağ, ‘Neden kadro dışı bırakılmadı?’ yönündeki soruyu şu sözlerle yanıtladı:

Berkay’ın avukatı, Arda Turan için tutuklama talep etti

“Başakşehir’in sözleşmeli oyuncusu olduğu için profesyonel yükümlülüklerini yerini getirmesi gerekiyor. TFF herhangi bir ceza yaptırımı uygulamadığı için antrenman ve maçlara devam edecek.

Bizim şu ana kadar bu iddialarla ilgili suçludur ya da suçsuzdur deme lüksümüz yok. İzinli bir gün de olsa, sabah saatlerinde dışarıda olması bile talimata göre cezadır. Biz bu kararı verdik.

Adli karar sonrası ne olur onu zamanı gelince değerlendireceğiz. Olay izin gününde olmuş olsa bile, bizim disiplin anlayışımıza göre sabah saatlerinde olduğu için bir suçtur.”