Bedelli askerlik başvuru ve kura tarihleri açıklandı

Bedelli askerlik başvuru ve kura tarihleri açıklandı

Bedelli askerlik ten yararlanacak yükümlülerin başvuruları 16 Temmuz'da alınmaya başlanacak, kura işlemi 2020 ocak ayında yapılacak. Bedelli askerl

Muğla’daki orman yangını için İki köy boşaltıldı
Rusya: Su altı aracında çıkan yangında 14 mürettebat öldü
Yeni askerlik sisteminde Bakaya ve yoklama kaçaklarına bedelli hakkı

Bedelli askerlik ten yararlanacak yükümlülerin başvuruları 16 Temmuz’da alınmaya başlanacak, kura işlemi 2020 ocak ayında yapılacak.

Bedelli askerlik ÜCRETİ NE KADAR?

Milli Savunma Bakanlığınca (MSB), bedelli askerlık 2019 yılı bedelinin 33 bin 230 lira ve 2019 yılı dövizle askerlık ücretinin 5 bin 442 euro plarak belirlendiği bildirildi.

Sonunda Başkan Yeni askerlik sistemi onayladı!

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Yeni askerlık sisteminin yürürlüğe girmesiyle birlikte sürekli hale gelen bedelli askerlık binlerce kişi tarafından heyecanla bekleniyor. Bedelli askerlık başvuruları 16 Temmuz Salı günü resmen başlayacak. Adaylar askerlik şubelerinden başvurularını gerçekleştirecek.

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Bedelli askerlik başvuruları 16 Temmuz

Yeni askerlik sisteminin yürürlüğe girmesiyle birlikte sürekli hale gelen bedelli askerlık binlerce kişi tarafından heyecanla bekleniyor. Bedelli askerlik başvuruları 16 Temmuz Salı günü resmen başlayacak. Adaylar askerlik şubelerinden başvurularını gerçekleştirecek.

Mehmet Şevket Eygi hayatını kaybetti

145 BİN KİŞİ BEDELLİ ASKERLİK YAPABİLİR

Bedelli askerlık için şartlar esnetilirken, yaş sınırı ortadan kaldırıldı. Ancak bedelli askerlık sayısının her yıl TSK ve Milli Savunma Bakanlığı’nın kontrolünde olması bekleniyor. Beklentinin üzerinde başvurular kışlada zafiyet yaratabilir. Bu nedenle MSB 145 bin kişilik kontenjan belirledi.

BEDELLİ ASKERLİK İÇİN ŞARTLARI VAR MI ?

Yeni askerlik sistemi ile yürürlüğe giren bedeli askerlik uygulaması büyük esneklik sağlayacak. Bedelli askerlikte yaş şartı kaldırılırken, 32 bin 230 TL ödeyen herkes bedelli askerlikten yararlanabilecek. Askere giden gençler 1 ay temel eğitim aldıktan sonra ücretini ödeyerek kışladan ayrılacak.

HERKES 1 AY ZORUNLU TEMEL EĞİTİM

Yeni askerlik sisteminde askerlik çağına gelen her birey zorunlu olarak 1 ay kışlanın kapısından girecek. 1 ay sonra bedelli askerliği tercihinde bulunabilecek olan askerler belirlenen ücreti ödemek kaydı ile tezkere alabilecek.

kaynak : AA

COMMENTS

WORDPRESS: 0