Kılıçdaroğlu : S-400 Türkiye’nin kendi hakkı ve hukukudur

Kılıçdaroğlu : S-400 Türkiye’nin kendi hakkı ve hukukudur

Kılıçdaroğlu'dan S-400 teslimatıyla ilgili açıklaması , "Zamanında Patriotların alımıyla ilgili talebi karşılanmamışsa elbette Türkiye kendi güvenliği

Çin’den ABD’ye İran resti: “İşbirliğimiz devam edecek”
AK parti başkani Erdoğan:Seçilmiş Olmak Suç İşleme Özgürlüğü Tanımaz
Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin AKP’den istifa etti

Kılıçdaroğlu’dan S-400 teslimatıyla ilgili açıklaması , “Zamanında Patriotların alımıyla ilgili talebi karşılanmamışsa elbette Türkiye kendi güvenliğini sağlamak için başka arayışlara girecektir.
Bu, Türkiye’nin kendi hakkı ve hukukudur.” dedi.

s-400

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen Adalet Parkı’nın açılışına katılmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 Kılıçdaroğlu Rusya’nın S-400’leri teslimatına ilişkin ne belirti ?

“Türkiye’nin bulunduğu coğrafya stratejik bir bölge. Türkiye bir ateş çemberi içinde” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin kendi güvenliğini sağlamak zorunda olduğunu vurgulayarak, şöyle etkeledi :

Kılıçdaroğlu :Bu Türkiye’nin hakkıdır, hukukudur.

“Yurt içinde, yurt dışında sağlamak zorundadır, bunun için gerekli önlemleri almak zorundadır. Eğer Türkiye zamanında Patriotların alımıyla ilgili başvurmuş ve Amerika bu talebi karşılamamışsa elbetteki Türkiye kendi güvenliğini sağlamak için başka arayışlara girecektir. Senatonun ve diğer siyasal organların Trump’a yönelik, ‘Türkiye’ye baskı kurun’ diye baskılarını doğru bulmuyorum. Türkiye kendi bildiği yoldan devam edecektir, kendi güvenliğini sağlayacaktır. Bu Türkiye’nin hakkıdır, hukukudur.

Bedelli askerlik başvuru ve kura tarihleri açıklandı

“CHP’nin başkanlık sistemine yönelik bir hazırlığı var mı?

Kılıçdaroğlu, , “CHP’nin başkanlık sistemine yönelik bir hazırlığı var mı?” sorusuna da şu cevap verdi:

“Biz öteden beri demokratik parlamenter sistemin Türkiye’nin koşullarına uygun olduğunu her ortamda dile getirdik. Tarihsel süreç içinde baktığımızda parlamenter sisteme yönelik aksaklıklar olmakla beraber toplumda genel bir kabulü var. Bu güzel bir olay. Ama bu arada, ‘Başkanlık sistemi de tartışılabilir mi?’ diye sorulduğunda, elbette tartışılabilir dedi

kaynak : AA

COMMENTS

WORDPRESS: 0