Katar’la bağlantılı yardım kuruluşları korku ve şüphe uyandırıyor

Katar’la bağlantılı yardım kuruluşları korku ve şüphe uyandırıyor

Katar Devleti'ne bağlı yardım kuruluşları, bölgedeki terörizmi desteklemeye bağlı oldukları için çok endişe ve korku uyandırdı. bu yardım kuruluşları

Sudan yetkililer, Hartum havaalanına vardıktan sonra Katar dışişleri bakanını kabul etmeyi reddettiler!
katar , ABD müttefiği mi yoksa bizim müttefiğimiz ?
Katar abluka ülkeleriyle şartsız diyaloğa hazır

Katar Devleti’ne bağlı yardım kuruluşları, bölgedeki terörizmi desteklemeye bağlı oldukları için çok endişe ve korku uyandırdı.

bu yardım kuruluşları teröte bağlı

Hayır kurumları gözlemcisi, daha sonra Körfez komşuları tarafından terör örgütü olarak nitelendirilen bir Katar grubuyla bağları üzerinde bir İngiliz yardım kuruluşları nın  “bağımsızlığı” hakkında bir uyarı yayınladı.

Yardım Komisyonu, İngiltere’deki camilere ve diğer kuruluşlara milyonlarca pound dağıtan Qatar Charity UK’nin “bağımsızlığı” konusunda endişelerini dile getirdi.

kurumlar Konseyi ,vücudun fonlarının yüzde 98’inin Qatar Charity Qatar’dan (QCQ) geldiğini öğrenmesinden dört yıl önce müdahale etti.

Örgütler Konseyi ayrıca, Birleşik Krallık’ta 2015 yılında tescil edilen ve  Katar’a bağlı olarak tüm hayır kurumlarına karşı uyardı. Bu kuruluşlar Doha’dan finanse edilmektedir. QCQ, terör örgütü ilan edilen düzinelerce kuruluştan biri

yardım kuruluşları süreki adları değiştiriyor

Qatar Charity UK, o yıl adını Nektar Vakfıye değiştirdi. Ancak hesaplar, bağışların sert bir şekilde düşmesinden önce 2017 yılında QCQ’dan 28 milyon dolar aldığını gösteriyor.

Yardım Komisyonu raporu ayrıca, İsrail hükümetinin “Hamas’a destek sağladığı bildirildi” şeklinde iddia edildiği gibi QCQ’yu yasakladığına da işaret ediyor.

Tüm Nectar Trust’ın mütevelli heyeti, geçen yıl atanan üç yeni kişiyle birlikte durduruldu.

BAE yemen de ne yapıyor? bölmek için mi yardım için mi?

eski bir Katar yetkilisi tarafından yönetildi

Bu gazete 2017 yılında, hayır kurumunun Müslümanları Yahudilerden ve Hıristiyanlardan nefret etmelerini isteyen bir web sitesi kuran eski bir Katar yetkilisi tarafından yönetildiğini açıkladı. Yousef al-Kuwari, 2018 Mayıs’ında Genel Müdürlük görevinden ayrıldı. Ancak, 2017’de Körfez ülkeleri tarafından yasaklanmış bir kuruluş olarak atanan QCQ’nun CEO’su olarak kalmaya devam ediyor .

bu reporda önemli bilgiler

Hayırseverliğin Kasım 2015’teki incelemesini izleyen bir uygunluk raporunda, Hayır Kurumu, “ana kaygı kaynaklarının” 2014 yılında, Hayır Kurumunun Katar kayıtlı yardım kuruluşundan gelirinin 451.605 dolar  (yüzde 98) aldığını belirtti. Qatar Charity Qatar (‘QCQ’) ve Charity’nin yedi mütevelli heyetinden üçü QCQ’nun yöneticisi ya da çalışanıdır. Komisyonun kayıtları, kalan dört mütevelli’nin de QCQ ile bağlantılı olduğunu ve kayıtlı adreslerinin QCQ olduğunu belirtti.

Bu düzenleme, Hayır Kurumunun bağımsızlığı ve Hayır Kurumunun Mütevelli Heyeti’nin, QCQ’dan ayrı olarak, yalnızca Hayır Kurumun çıkarlarına olan çıkar çatışması ve / veya sadakatten bağımsız olarak bağımsız kararlar alma kabiliyetine ilişkin düzenleyici kaygıları artırmaktadır.”

kaynak : telegraph

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0