Dünya Kupası 2022 futbol taraftarları için ev sahibinden kötü haber, Katar alkol vergisini ikiye katladı

Katar'daki bir sonraki Dünya Kupası maçlarına katılmayı planlayan futbol taraftarları tarafından kötü karşılanması muhtemel haberler - muhafazakar Müs

Türkiye Ve Ukranya Ortak İHA Fabrikası Kuracak
İstanbul Valiliği Suriyeli ‘lere 20 Ağustos’a kadar süre verdi
İstanbul Yeni Havalimanı Rekoru Kırıldı

Katar’daki bir sonraki Dünya Kupası maçlarına katılmayı planlayan futbol taraftarları tarafından kötü karşılanması muhtemel haberler – muhafazakar Müslüman Körfezi devleti bu hafta alkol için yüzde 100 vergi getirdi.

 

Sözde “altı vergi”, hükümetin “sağlığa zarar veren mallar” üzerine bir vergi getireceğini açıkladıktan haftalar sonra Salı günü yürürlüğe girdi.

 

Politika, ülkenin yalnızca alkol perakendecisi olan Katar Dağıtım Şirketi’nin bira, şarap ve alkollü içkiler için güncellenmiş ve daha pahalı fiyatları olan 30 sayfalık bir liste yayınlamasıyla ortaya çıktı.

Yeni vergi ile birlikte, altı bira paketi şimdi yerel içicileri, gurbetçileri ve futbol taraftarlarını 20 sterlinden fazla geri alacaktır.

 

100 cl’lik bir şişe Bombay Sapphire çırçır şimdi 340 Katar riyalına (75 £) mal olacak ve Güney Afrika’dan 75 cl Shiraz şarabı 20 £ karşılığında satılacak.

 

Maliye bakanlığı sözcüsü Walid Zidani’ye göre, yeni vergi şekerli içeceklerin fiyatını yarı yarıya artıracak, tütün, alkol, enerji içecekleri ve domuz eti fiyatları iki katına çıkacak.

 

Alkol sayısının, 1,5 milyondan fazla uluslararası ziyaretçiyi çekmesi beklenen 2022 maçının devamında hassas bir konudur.

 

Katar’daki turnuva organizatörleri, ülkenin geleneklerine saygı duymaksızın, belirlenmiş alanlarda bulunan ancak halka açık alanlarda bulunan taraftarlar için alkol kullanabileceğini söyledi.

 

Katarlıların izinsiz olarak ülkede alkol almaları ve ayrıca lisanslı barlarda, kulüplerde ve otellerde içki içmeleri yasaldır, ancak halka açık yerlerde içki içmek yasaklanmıştır.

 

Katarlı yetkililer daha önce alkol içmenin önceki Dünya Kupalarına göre daha kısıtlı olacağını ve taraftarların stadyumların etrafındaki belirlenmiş alanlarda içmek zorunda kalacağını söylemişlerdi.

Fransa’da Euro 2016’da İngiliz ve Rus taraftarlar arasındaki çatışmalarda görüldüğü gibi, alkol ve futbolla ilgili şiddet arasındaki ilişkiye dair endişelerini dile getirdiler.

 

Budweiser gibi sponsorlar da çarpıcı fiyat artışlarından memnun kalmayacaklardır.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0