İçişleri Bakanı : İstanbul’a 27 polis merkezi kurulacak

İçişleri Bakanı : İstanbul’a 27 polis merkezi kurulacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da asayiş olaylarında ciddi bir azalma yaşandığını belirterek, "Bakanlığımız, İstanbul Valiliği ve İstanbul E

70. Emmy Ödülleri’nde Kazananlar Kimmişler
Bedelli askerlik başvuru ve kura tarihleri açıklandı
Avrupa’nın güncellenmiş göç politikalarına ihtiyacı var: Bakan

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da asayiş olaylarında ciddi bir azalma yaşandığını belirterek, “Bakanlığımız, İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile yaptığımız çalışma neticesinde İstanbul’a 27 polis merkezi yapıyoruz.

İçişleri Bakanı Soylu: İstanbul'a 27 polis merkezi kurulacak

İçişleri Bakanı Soylu: İstanbul’a 27 polis merkezi kurulacak

Şişli’de bir otelde mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Bakan Soylu, burada yaptığı konuşmada, İstanbul’da son 5-6 ayda bir sistem gerçekleştirdiklerini, özellikle yakalanan düzensiz göçmenlerin karakollarda çok bekletmeden, geri gönderme merkezlerine gönderdiklerini ifade etti.

Geçen yıl 4 bin 500, bu yıl itibarıyla 12 bin 300 kişiyi kendi ülkelerine gönderdiklerini, hedeflerinin 50 bin kişi olduğunu anlatan Soylu, ayrıca İstanbul’un mahallelerinde göçmenlerle uyum toplantılarına başladıklarını belirtti.

İSTANBUL ‘A 27 YENİ POLİS MERKEZİ

Muhtarlarla toplantısında konuşan Bakan Soylu, İstanbul ‘da 27 yeni polis merkezinin kurulacağını söyleyerek
şu ifadeleri kullandı:

“Bakanlığımız, İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile yaptığımız çalışma neticesinde İstanbul’a 27 polis merkezi yapıyoruz. Bugün yaptığımız analiz ve değerlendirmeler sonucunda, 27 polis merkezinin yapılması hususu, bizim için önem arz etmektedir. Bunları en geç bir yıl içinde hizmete açmış olacağız.”

İçişleri Bakanı : 8 Bin Bekçi Daha Alacağız

BEKÇİ VE POLİS ALIMI

Bekçi ve polis alımlarına da değinen Bakan Soylu şunları söyledi:

“İstanbul’daki polis ve bekçi sayımızda ciddi bir artış var. Türkiye’de son 1,5 yılda 21 bin bekçi aldık. Bunun 4 bin 34’ü İstanbul’da. Şimdi bin 200 bekçi daha vereceğiz İstanbul’a. İstanbul’da 5 binin üzerinde bekçimiz olacak.

İstanbul’a 2 bin polis verdik. Ayın birine kadar göreve başlıyorlar, bir kısmı başladı. İstanbul’da sadece trafik polisi olarak sokaklarda bulunacak yaklaşık 500 trafik polisi var. İstanbul, tarihinde ilk defa 55 binin üzerinde bir polise çıkmış olacak.”

kaynak : aa

COMMENTS

WORDPRESS: 0