İran Büyükelçisi, Nazanin Zaghari-Ratcliffe’nin kampanyalarının erken tahliye şansını engellediğini belirtti

İran Büyükelçisi, Nazanin Zaghari-Ratcliffe’nin kampanyalarının erken tahliye şansını engellediğini belirtti

İran’ın İngiltere Büyükelçisi, Nazanin Zaghari-Ratcliffe’in serbest bırakılması için yapılan tanıtım kampanyasının Londra’nın cezaevinden erken tahliy

Erbil’de şehit edilen diplomatın katili yakalandı
Afrika İle İş Birliğimize Önem Veriyoruz
Yüksek Dağlarda Olan “İshak Paşa” Sarayı

İran’ın İngiltere Büyükelçisi, Nazanin Zaghari-Ratcliffe’in serbest bırakılması için yapılan tanıtım kampanyasının Londra’nın cezaevinden erken tahliye şansını daha az muhtemel hale getirdiğini söyledi.

Müdahale, kocasının Hampstead’li 40 yaşındaki annesine, uzman tıbbi bakıma erişim konusunda açlık grevine başladığı ve ülkeye döndükten sonra İngiltere’ye casusluk etmeyi kabul etme özgürlüğü teklif edildiğini açıklamasından üç gün sonra geldi.

3 Nisan 2016’da tutuklanmasından bu yana zihinsel ve fiziksel sağlık şikayetleri kataloğuna giren Bayan Zaghari-Ratcliffe ve tutuklu İran insan hakları aktivistleri Narges Mohammadi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, uzmanlara erişimi reddettiklerini söyledi tıbbi konsültasyonlar.

Dış sekreterlik Jeremy Hunt, İran Büyükelçisi Hamid Baeidinejad’ı açıklamanın ardından tıbbi bakıma uygun şekilde erişebilmesini talep etmesi için çağırdı.

Parite, hapishane dışındaki tıbbi bakıma erişim taleplerinin kabul edildiğini ve Çarşamba akşamı açlık grevine son verdiğini söyledi.

Ancak Bay Baeidinejad, tanıtım kampanyasına katılarak Richard Ratcliffe’i karısının tedavisi hakkında “yalan söylemek” için “kaos ve komplikasyonlara neden olmakla” suçlayarak suçladı.

Bayan Zaghari-Ratcliffe’nin erken tahliye planına hak kazanacağını, ancak kocası tarafından “yardımcı olmayan önlemlerin alınması” için “kötü tavsiye edildiğini” söyledi.

“Gerçekten insani bir temelden ona yardım edebileceğimizi ve nezaket kazanacak şekilde hızlı çözümler bulabileceğimizi umuyoruz” dedi.

“Ne yazık ki şimdi bu durumda, her zaman tedirginlik, medyada sorunlar ve medyanın siyasallaşması söz konusu olduğunda, bunun bu sonuca yol açan bir durum olmayacağından endişe duyuyorum.”

Bay Baeidinejad, eğik bir tehdit oluşturmadığını, sadece İran yasalarının gerçeklerini belirttiğini vurguladı.

Ayrıca, Ratcliffe’nin Bayan Zaghari-Ratcliffe’nin tutuklandığından beri Tahran’daki dedesiyle yaşayan kızı Gabriella’yı ziyaret edebilmesi için vizeyi kolaylaştırmak için teklifleri reddettiğini de belirtti.

İran yasalarına göre, beş yıl hapis cezasının üçte birine hizmet etmiş olan herkes cezaevi makamlarına ve savcılarına hapishanede iyi davranış gösterdiklerini, toplum için tehlike oluşturmadıklarını ve risk altında olmadıklarını belirtmek kaydıyla, uygunluk hakkına sahiptir. yeniden suç işleyen.

Bay Baeidinejad, casusluk iddiasına “yalan” dedi. Bayan Zaghari-Ratcliffe’nin gerekli tüm tıbbi yardımları aldığını söyledi.

Ratcliffe şunları söyledi: “Halk arasında Nazanin’in sürekli hapis cezasının sebebinin tanıtım kampanyası veya onun davranışı olduğunu öne sürmesi olağanüstü bir şey.

 

“Sessiz ve aynı zamanda erken tahliye için uygun olan birçok kişi hala tutuluyor. Kampanyamızda her zaman şeffaf ve dürüst ve tutarlı olmamızın önemli olduğunu düşünüyorum. İran’da, eğik ve tutarsız mesajlar söylenen birçok şey var. sistemin farklı yerlerinden geliyor, her zaman tutarlı olmamızın önemine inanıyoruz. ”

“Herkes, Nazanin’in masum olduğuna ve derin bir adaletsizliğin kurbanı olduğuna inandığımı anlamalı. İran, bunu sonlandırma yeteneğine sahip ve her zaman olmuştur.”

Vize teklif ettiği iddiasını “çıplak yüzlü yalan” olarak nitelendirdi.

“Yarın bana vize verirlerse uçağa binerim” dedi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0