İsrail parlamentosu resmen hükümeti feshetmek için oy kullandı

İsrail parlamentosu resmen hükümeti feshetmek için oy kullandı

İsrail parlamentosu Knesset, hükümeti sona erdirmek için Çarşamba gecesi oy vererek, Nisan ayı başında yapılması planlanan erken seçimleri, yasaların

Marmara Adası’ndaki yangın ile ilgili 1 kişi gözaltında
İsrail, Suriye’de İran’ın “Kudüs” kuvvetlerine saldırdığını doğruladı
Türkiye Kızdırmak İçin Mi? ABD, 3 PKK’lı teröristin başına 12 milyon dolar

İsrail parlamentosu Knesset, hükümeti sona erdirmek için Çarşamba gecesi oy vererek, Nisan ayı başında yapılması planlanan erken seçimleri, yasaların gerektirdiğinden yaklaşık sekiz ay önce oyladı.

Knesset’in web sitesinde yayınlanan habere göre, “Üçüncü (final) okumada 102-2 oyla geçen yasa tasarısı, 9 Nisan 2019 için erken seçim de yapıyor.”

Hükümeti temsil eden Bakan Yariv Levin, Knesset üyeleriyle yapılan görüşmelerde hükümetin ABD Büyükelçiliği’nin hareketi de dahil olmak üzere geçmişteki başarılarına övgüde bulundu.

 Levin, “İsrail Devleti’nin varlığının temelini oluşturan ve Knesset Yisrael’in çıkardığı en önemli yasalardan biri olan Yahudi Ulus-Devlet Yasasını, Yahudi halkının milli evi olarak karakterini belirtmek istiyorum” dedi. Knesset’in web sitesine göre.

Siyonist Birlik Partisi’nden muhalefet lideri Tzipi Livni, Knesset’in internet sitesine göre yaptığı konuşmada önceki hükümeti eleştirdi.

 

 

“Bu, İsrail Devleti için acil bir zamandır. İsrail’in (çarpıcı bir değişime ihtiyacı vardır); İsrail Devleti’nin geleceği için son birkaç yılda hüküm süren hükümetten kurtarmak mümkün ve müfredat “Livni Knesset üyelerine söyledi. “Bu hükümetin demokrasinin temsil ettiği her şeyle alay ettiğini gördüm.”

COMMENTS

WORDPRESS: 0