Orta Doğu’nun 2019’da dört gözle beklemesi gerekenler

Orta Doğu’nun 2019’da dört gözle beklemesi gerekenler

ABU DHABI: Brexit'i devrilme noktasına götüren, dünya genelinde yapılan kilit seçimleri gören ve dünya ekonomisi için öndeki yolu belirleyen yıl olaca

Fenerbahçeli Taraftarları,Fener Evimiz Ali Koç Babamız Derler
Amerika ve İsrail, Türk Ordusundan Ne İstiyor; Türkiye Fiilen NATO Ülkesi Sayılamaz
Yemen’de El Kaide ile karşı karşıya kalan terörle mücadele etmeye kararlıyız: Anwar Gargash

ABU DHABI: Brexit’i devrilme noktasına götüren, dünya genelinde yapılan kilit seçimleri gören ve dünya ekonomisi için öndeki yolu belirleyen yıl olacak, ancak 2019, Arap dünyası için de çok önemli olacak.

Körfez İşbirliği Konseyi’ne (GCC) yapılan tarih ziyaretlerinden rekor kıran binalar açıklandı ve ilkleri kutladı, gelecek 12 ay Ortadoğu’nun hikayesinde önemli bir bölüm daha yaratmaya başladı.

 

İlk kilometre taşlarından biri, bu ay Suudi Arabistan’ın Afganistan ile ilgili bir sonraki barış müzakerelerine ev sahipliği yapmasıyla geliyor. Görüşmeler, Kral Salman ile Afgan Devlet Başkanı Eşref Ghani arasındaki tartışmaları ve İslam alimlerinin 17 yıllık ihtilafı sona erdirme yaklaşımlarını tartıştıkları önemli bir küresel konferansı takip ediyor.

Papa Francis, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’yi Hıristiyan-Müslüman diyaloğu ve barışı için bölgeye çare olarak bastırmak için ziyaret ettiğinde de tarih yazılacak.

Papa, Mısır, Türkiye ve Ürdün de dahil olmak üzere diğer Müslüman çoğunluklu ülkeleri ziyaret ederken, dinler arası bir toplantıya odaklanan BAE gezisi, bir Roma Katolik liderinin Arap Yarımadası’na ilk pastoral ziyaretini kutlayacak.

Vatikan sözcüsü Greg Burke, ziyaretin Papa’nın dinler arası diyaloga verdiği önemi gösterdiğini söylerken, BAE Başbakanı Şeyh Muhammed bin Rashid Al-Maktoum ziyareti “bağlarımızı ve anlayışımızı güçlendirecek … dünya milletleri arasında barışı sağlamak ve inşa etmek için birlikte çalışıyoruz. ”

Papa, BAE’nin kıtanın en büyük futbol etkinliğine (Asya Kupası) ev sahipliği yaptıktan hemen sonra 3 Şubat’ta, 5 Ocak’tan 5 Ocak’a kadar

1 Şubat, 1996’dan beri ilk kez.

BAE’nin başkenti aynı zamanda, dünyanın en büyük spor ve insani etkinliği olan ve MENA bölgesinde yapılacak olan ilk Olimpiyat Oyunları olan Abu Dhabi 2019’a da ev sahipliği yapacak.

Suudi Arabistanlı 51 kişilik bir ekip de dahil olmak üzere, 192 ülkeden 7.500’den fazla sporcu, 14-21 Mart tarihlerinde resmi olarak onaylanmış 24 Olimpiyat sporunda, 50’sinde en çok birleşik Oyunlar olarak belirlenen bir spor gösterisinde yarışacak. -yılın tarihi.

Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunları Yüksek Komitesi’nin başkanı Mohammed Abdulla Al-Junaibi, Abu Dabi 2019: “Dünyanın her köşesinden binlerce insana küresel bir sahnede sportif mükemmelliği sergileme şansı vermeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Cidde, Supercoppa Italiana olarak bilinen İtalyan Süper Kupası futbol şovuna ev sahipliği yaptığında, Jeddah, 16 Ocak’taki Avrupa devleri AC Milan ve Juventus arasında 16 Mayıs’ta spor müsabakasını yapacak. Suudi Arabistan’da düzenlenecek. Fikstürün tekrarları, Genel Spor Otoritesiyle bir anlaşma yapmayı kabul ettikten sonra, İngiltere’de oynanacaktı.

COMMENTS

WORDPRESS: 0