İsrail’in en ünlü model Bar Refaeli hakkında vergi kaçakçılığından şüphelenildi

İsrail’in en ünlü model Bar Refaeli hakkında vergi kaçakçılığından şüphelenildi

Yetkililer 3 Ocak Perşembe günü yaptığı açıklamada, İsrail’in en ünlü modeli Bar Refaeli’nin vergi kaçakçılığından şüphelenildiğini ve olası iddianame

Mesut Özil
Mehmet Şevket Eygi hayatını kaybetti
Suudi Arabistan petrol rezervlerindeki artışı ortaya koyuyor ve Aramco listesine girmeyi taahhüt ediyor

Yetkililer 3 Ocak Perşembe günü yaptığı açıklamada, İsrail’in en ünlü modeli Bar Refaeli’nin vergi kaçakçılığından şüphelenildiğini ve olası iddianamenin önünde duruşmaya çağrılacağını belirtti.

Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 33 yaşındaki duruşmada bekleyenlerin suçlanabileceği, ebeveynlerinin de kara para aklama suçundan şüphelenildiği belirtildi.

2009-2012 yılları arasında yurtdışına gelen geliri yaklaşık 23 milyon şekel (8.4 milyon $) değerinde beyan etmediğinden şüpheleniliyor.

 

Ebeveynleri Tzipi ve Rafi Refaeli’nin kara para aklama şüphesi var ve bir duruşma için çağrılıyorlar.

Açıklamada, “Savcılık, Bar Refaeli, Tzipi Refaeli ve Rafi Refaeli’yi mali dolandırıcılıktan suçlamayı planladıklarını bildirdi.” Dedi.

İsrail makamları, vergi indirimlerinde daha az ödeme yapmak için kendisinin ve annesinin yurtdışında yaşama konusunda yalan söylediğinden şüpheleniyor.

Ayrıca, annesi ve erkek kardeşi adına kayıtlı lüks dairelerde yaşadığı ve kendisinin kullanabileceği arabaları ilan etmediğinden şüpheleniliyor.

 

2015 yılında çoktan gözaltına alınmış ve sorgulanmıştır.

Geçmişte aktör Leonardo DiCaprio’da iddia edilen, İsrail hukukunda çıkarları için boşluklar buldukları iddia edilen ilk mayo modeli değil.

Geçmişte, babasının bir arkadaşıyla evlenerek iki yıl zorunlu askerlik görevinden kaçtığı, ancak kısa bir süre sonra boşanması için tartışmalara yol açtı.

Şimdi İsrailli işadamı Adi Ezra ile evli.

COMMENTS

WORDPRESS: 0