Juan Antonio Pizzi, Kuzey Kore’ye karşı Suudi Arabistan’ın açılışı hakkında iyimser

Juan Antonio Pizzi, Kuzey Kore’ye karşı Suudi Arabistan’ın açılışı hakkında iyimser

Suudi Arabistan'ın Kuzey Kore ile bugün E Grubu açılış maçına hazırlanırken kendilerinin önüne geçmemeleri söylendi. Yeşil Şahinler, kupayı kaldırm

Kurban Bayramı
Ronaldo Uzun Sessiz Sonra İki Gol Attı
KENDİNİZE VE YAŞAM HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN 10 ŞEY…

Suudi Arabistan’ın Kuzey Kore ile bugün E Grubu açılış maçına hazırlanırken kendilerinin önüne geçmemeleri söylendi.

Yeşil Şahinler, kupayı kaldırma favorilerinden biri olarak turnuvaya giriyor. Şubat 1’de geliyor. 1. Dünya Kupası’ndaki ilk galibiyetin ardından – geçen Haziran ayında Rusya’da Mısır’a karşı 2-1 galibiyet – Juan Antonio Pizzi’nin oyuncuları Altı aydır başarılı geçti ve Brezilya’ya bir kez kaybetti.

Ancak belki de bu sonuçların arasında dört beraberlik bulunduğunu ve bu turnuvanın zaten şaşırtıcı sonuçlara neden olduğunu çok fazla fark ettim – en çarpıcı olanı Ürdün’ün Pazar günü Avustralya’da 1-0 galibi olması – koç alması gerektiği konusunda uyardı. erken çıkıştan kaçınmak için oyun tarafından oyun.

 

“Şahsen her oyunu önemli bir oyun olarak görüyorum. Kuzey Kore’ye karşı yapılan maç bizim için önemli olacak ”dedi.

“Onlardan geçtikten sonra sıradaki oyunlarımıza odaklanacağız.”

Suudi Arabistan en son bir turnuva açılışında oynadığında, geçen yılki Dünya Kupası’nda ev sahibi Rusya’nın ellerinde utanç verici bir 5-0 mağlup oldu. O andan itibaren, Yeşil Şahinlerin Uruguay ve Mısır’a karşı oynadıkları maçlarda performanslarının bu ayın Asya Kupası için değerli bir sıçrama tahtası olduğu kanıtlanmış olsa bile nakavt aşamalarına uçmaları pek mümkün değildi.

Rusya’daki gösteriden ve oyuncuların ayaklarının zemine sıkıca ekilmesi emriyle verilen derslerle Pizzi, dikkatli bir şekilde vaaz verirken, Kuzey Kore çatışmasının önünde kendinden emin bir rakam kesti.

“(Kuzeye karşı maç

Kore) önemli olacak ve şahsen turnuva için çok iyi hazırlandık ”dedi. “Takıma güven duymakla, hedeflerimize ulaşmayı umduğumuz tutku ve güvenle birlikte tekrarlamak isterim.”

Bir turnuvaya giren her antrenör ve takım için yaygın olarak kullanılan ancak genel olarak doğru mantra, ilk maçta yenilgiyi önlemektir. Kuzey Kore, güneydeki komşuları gibi bir kıtasal elektrik santrali olmasa da, meraklı operatörlerdir ve Dubai’deki Rashid Stadium’daki çatışmalarında muhtemelen rakiplerini ispatlayacaklardır.

Asya futbolu standardının son birkaç yılda önemli ölçüde arttığını söyleyen Green Falcons antrenöründe bu kalite kaybedilmedi – kıtanın ilk kez beş temsilcisi varken Dünya Kupasında bir gelişme oldu.

Pizzi, “Son zamanlarda Asya futbolu çok gelişti ve katılmak için iyi bir turnuva olurdu” dedi.

Koçun açıcıya gitmek zorunda kaldığı olumsuz taraf, Salman El-Faraj’ın yaralanmasıdır. Orta saha oyuncusu, Suudi Arabistan’ın Dünya Kupası’nın en üst düzey oyuncusuyken başlangıç ​​sıralamasını yapmak için zaman içinde iyileşemedi.

“Salman’a karar vermek için maksimum zaman harcadık. Tüm davranışlarımızda onu ekibimizle birlikte bulundurmaya çalıştık. Salman’ın bizlerle birlikte olmaya çaba gösterme çabalarını da takdir ediyoruz ”dedi.

“Maalesef son antrenman seansını geçemedi.”

COMMENTS

WORDPRESS: 0