İsviçreli savcılar, Paris Saint-Germain’in başkanı Nasser Al-Khelaifi’ye karşı açılan Dünya Kupası rüşvet davası açıkladı

İsviçreli savcılar, Paris Saint-Germain’in başkanı Nasser Al-Khelaifi’ye karşı açılan Dünya Kupası rüşvet davası açıkladı

İAçıklamada şöyle yazıyor: "Jerome Valcke'nin, 2018, 2022, 2026 ve 2030'daki FIFA Dünya Kupalarında ve Nasser'den FIFA Dünya Kupalaında basviçreli sav

Makinistler sinyalizasyon eksikliği nedeniyle atlattıkları faciaları raporlamış
Sonunda Başkan Yeni askerlik sistemi onayladı!
İran, ABD sularına daha yakın olan Atlantik’e savaş gemileri gönderecek

İAçıklamada şöyle yazıyor: “Jerome Valcke’nin, 2018, 2022, 2026 ve 2030’daki FIFA Dünya Kupalarında ve Nasser’den FIFA Dünya Kupalaında basviçreli savcılar, eski FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke ve Katar’ın Medya Baş İcra Kurulu Üyesi Nasır Al-Khelaifi’ye karşı suç duyurusunda bulundu.

Yeni yargılamalar, bazı ülkelere Dünya Kupası medya haklarının verilmesiyle ilgili “cezai yanlış yönetim” olduğu iddiasıyla Valcke’ye yönelik devam eden bir soruşturmadan doğdu.

İsviçre Başsavcısı yaptığı açıklamada, yeni yargılamanın, şüpheli rüşvet, sahtekarlık ve sahtekarlık olaylarını içerdiğini ve beIN Medya Grubu’nun genel müdürü Valcke ve Al Khelaifi ile ilgili suçlamalarda bulunduğunu söyledi.

zı ülkelerin medya haklarının verilmesiyle ilgili olarak, srpor hakları sektöründeki bir işadamı için aşırı avantajlar kabul ettiğinden şüpheleniliyor Al-Khelaifi, 2026 ve 2030’da FIFA Dünya Kupalarında bazı ülkelerin medya haklarının verilmesiyle bağlantılı olarak.

“Mart 2016’da açıklandığı gibi, OAG (İsviçre Başsavcısı) halihazırda Jerome Valcke’ye karşı, özellikle de çeşitli kötüye yönetme eylemlerinden kuşku duyulmasıyla ilgili bir dava yürütüyor. Bu dava halen devam ediyor. Daha önceki süreçte OAG tarafından elde edilen bulguların temeli. ”

43 yaşındaki Al-Khelaifi, kulübün Katar liderliğindeki bir konsorsiyum tarafından satın alınmasından kısa bir süre sonra 2011 yılında PSG genel başkanlığına ve genel müdürlüğüne atandı. Kulübün başarılı dünya rekoru teklifinde, Neymar’ı Ağustos ayında Barselona’dan almak için etkili oldu.

 

 

Valcke, 2016 yılında FIFA tarafından bilet satışları ve masrafların kötüye kullanılmasıyla ilgili olduğu iddia edilen bir skandala karıştıktan sonra görevden alındı. Ardından, bu hafta Spor Tahkim Mahkemesi’ne itiraz ettiği kararı verilen 10 yıl boyunca futboldan uzaklaştırıldı.

COMMENTS

WORDPRESS: 0