Kahve İçtikten Sonra Telvesiyle Ne Yapıyorsun?

Kahve telvesinin cilt için ne var? İşte sizlere kahve telvesiyle hazırlayacağınız cilt bakımı tavsiyelerimiz: Doğal peeling içeren kahve telvesi, ci

Dolar 5 Lirayı Aştı
UNICEF nedir
Fransa, İran’a füze müzakerelerinin başarısız olması durumunda yeni yaptırımlar yapılmasını söyledi

Kahve telvesinin cilt için ne var?

İşte sizlere kahve telvesiyle hazırlayacağınız cilt bakımı tavsiyelerimiz:

Doğal peeling içeren kahve telvesi, cildi uyararak ve canlandırarak cildinize güzellik katar. 1 tatlı kaşığı kahve telvesini 1 tatlı kaşığı limon ve 1 tatlı kaşığı suyla karıştırıp cildinize masaj yapın.10 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayın farkı sizde göreceksiniz.

Aynı zamanda kahveden tonik olarak da faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey bir fincan Türk kahvesi hazırlamak. Hazırladığınız kahve ılındığında suyuna 1parça pamuğu batırın ve yüzünüzü tahriş etmeyecek şekilde pamuk yardımı ile silin. Bir süre bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Güne taze ve aydınlanmış bir ciltle başlamak için ideal bir seçim olabilir.

Kahve Telvesinin Faydaları Nelerdir? – Şifalı Bitki Tedavisi

Kahve telvesinin cilde faydaları gözaltı morluklarında da kendini gösteriyor. Kahve telvesinden bir miktar alıp gözaltlarınıza sürün 5-10 dakika bekledikten sonra yıkayın. Düzenli uygulandığında morluk ve şişliklerde gözle görülür bir iyileşme olduğunu fark edeceksiniz.

Ayrıca kahve, tüketiminde aşırıya kaçılmadığı takdirde antidepresan gibi etki gösterip mutluluk hormonlarının salgılanmasında etkili olduğu söyleniyor. Araştırmacılar kahvenin mutluluk vermesinin nedenini içindeki güvenilir antioksidanlara bağlıyor.

Kahve Telvesi Neye İyi Gelir?

Yüzlerce yıldır dünyanın her yerinde sevilerek tüketilen kahve, doğru miktarda kullanıldığında pek çok faydaya sahip. Mide ve bağırsak sorunlarında doğal tedavi olarak da kullanılan kahve telvesinin kullanım alanı oldukça geniştir.

Kahve telvesi neye iyi gelir sorusuna en sık verilen cevap, sindirim ve boşaltım sistemi üzerindeki etkileri oluyor. Çocukların da rahatça tedavi olarak kullanabileceği kahve telvesi, metabolizmayı hızlandırarak bağırsakların çalışmasını sağlıyor. Ancak kahve telvesinin faydaları, bundan çok daha fazla.

Kahve telvesinin faydaları saymakla bitmiyor – Sağlık …

Kahve Telvesi İle Maske Tarifi

Sabah bakımınız için de doğal bir ürün olan telveyi kolayca kullanabilmek için öncelikle bir fincan sert kahve hazırlayın. İçim için hazırlanan kahveye bir tatlı kaşığı telve eklenmesi yeterlidir, ancak bakım amaçlı kullanacağınız kahve için bir yemek kaşığına kadar telve kullanabilirsiniz.

Pişirdiğiniz ve soğumasını beklediğiniz kahveyi, buz kalıbına eşit şekilde paylaştırın ve dondurun. Her sabah bir parça buzu alarak yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yapın ve sonrasında su ile durulayın. Cildinizin canlanması ve arınması için gerçekleştireceğiniz bu uygulama sayesinde, sabah bakımınızı tamamlamış olacaksınız.

Şaşıracaksınız !

Türk kahvesi ya da filtre kahve yaptıktan sonra ortaya çıkan telveyi çöpe atmak yerine çeşitli alanlarda yeniden kullanabilirsiniz. Öğütülmüş kahve çekirdekleri, demlendikten sonra içerisindeki yağ ve aroma büyük ölçüde suya geçse de, telvede yeterli miktarda yağ ve koku kalır. Geriye kalan bu doğal malzemeyi farklı yerlerde değerlendirmeniz mümkün. İşte onlardan bazıları…

BİTKİLERİNİZİN TOPRAĞINA EKLEYİN: Harika Bir İş

Saksı ya da bahçenizde bitkileriniz varsa toprağını zenginleştirmek için kahve telvesini toprakla karıştırıp bitkiye ekstra vitamin-mineral sağlayabilirsiniz. Kahve çekirdeği magnezyum, potasyum yönünden zengindir ve toprağa karıştığında da bitkiyi beslemeye yardımcı olur.

BUZDOLABINDA KOKU ÖNLEYİCİ OLARAK KULLANIN:

Kahve telvesini küçük bir kap içerisinde, buzdolabı rafına yerleştirip kötü kokuyu önlemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, eşit oranda karbonat ekleyerek de hazırladığınız kahve telvesi-karbonat karışımını buzdolabında koku önleyici olarak kullanabilirsiniz.

CİLDİNİZDE PEELİNG OLARAK KULLANIN:

Hassas ve kuru ciltler için önerilmemekle birlikte cilt bakım rutininde peeling kullananlar, Türk kahvesi telvesini birkaç damla zeytinyağı ile karıştırıp yüzüne peeling olarak uygulayabilir. Filtre kahve telvesini de (daha büyük parçacıklı olduğu için) vücudunuzda peeling amacıyla yine az miktarda zeytinyağı ile karıştırıp ölü deriyi temizlemek için kullanabilirsiniz.

MUM YAPARKEN KULLANIN:

Evde mum yapmayı seviyorsanız ya da kalan mumları eritip değerlendirmek istiyorsanız, hazırladığınız mum içerisine kahve telvesini karıştırıp, muma hoş bir kahve kokusu kazandırabilirsiniz.

Kahve Telvesi Faydaları Nelerdir? Maskesi Nasıl …

TENCERELERDEKİ LEKELERİ ÇIKARMAK İÇİN KULLANIN:

Kahve telvesini tencerelerde kalan lekeleri ovarak temizlemek için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bulaşık süngeri ve kahve telvesi tencerenizin pırıl pırıl olmasını sağlayacaktır. Ek olarak, kesme tahtasındaki lekeleri çıkartmak için de deneyebilirsiniz.

SELÜLİTİ GİDERMEK İÇİN KULLANIN:

Kahve gibi kafeinli içecekleri çok sık tüketmek selülite yol açsa da, cilde dışarıdan masaj yolu ile kafein içeren ürünleri kullanmak selülitin giderilmesini sağlar. Bunun için de kahveden geriye kalan telveyi selülitli bölgelerde düzenli olarak masaj yaparak değerlendirebilirsiniz.

Kahve telvesine zeytinyağı, hindistan cevizi yağı gibi sabit yağlar ekleyerek de masaj yaparken cildin nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Kahve telvesinin evinizde ve cilt bakımınızda yeniden kullanımını denediğinizde bir daha kahve telvesini çöpe atmayacaksınız.