Kim Amerika’ya Köle Olmak İsterse Allah Onu Zelil Etsin

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı üzerindeki ihtilaf, ABD-Suudi Arabistan ilişkilerinde d

Kaşıkçı’nın Cehennemin Dibine Kadar İntikamını Alınacak
Kadın adet kanını smear Yüzünde Güzel Göstermek İçin !!!!!!
Yunan savaş gemisi boğazlardan geçti!

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı üzerindeki ihtilaf, ABD-Suudi Arabistan ilişkilerinde de gerginliğe neden olabilir.

Suudi rejiminine muhalif görüşleriyle bilinen The Washington Post gazetesi yazarı Kaşıkçı, 2 Ekim’de evlilik işlemleri için konsolosluğa gitmişti.

Bu tarihten sonra gazeteciden haber alınamamıştı. Belki öldürüldü!!!!!

Emniyet “Kaşıkçı konsolosluktan çıkmadı” derken, Suudi yetkililer Reuters muhabirine kapılarını açıp Kaşıkçı’nın burada olmadığını iddia etmişti.

Reuters Türk yetkililere dayandırarak Kaşıkçı’nın öldürüldüğü yönünde bir haber geçmiş, konsolosluk yetkilileri haberi yalanlamıştı.

Türk-Arap Medyası Derneği Başkanı Turan Kışlakçı, Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü teyit ettiklerini açıklamıştı.

Bu bilgilerin ardından ABD’li siyasetçiler konunun üzerine eğilerek, Suudi Arabistan’a Kaşıkçı’nın durumunun netleştirilmesi çağrısı yapmıştı.

Connecticut eyaleti Senatörü Demokrat Chris Murphy, “Suudi Arabistan, Washington Post Gazetesi yazarı Cemal Kaşıkçı’ya ne olduğuna dair derhal açıklama yapmalıdır” demişti.

Murphy, öldüğüne ilişkin bilgilerin olduğu Kaşıkçı’yla alakalı yaptığı bir diğer açıklamada da “Eğer (Kaşıkçı’nın öldürüldüğü) doğruysa — yani Suudi’ler ABD’de ikamet eden birini konsolosluğa alıp öldürmüşse — bu Suudi Arabistan’la ilişkimizin kökten kopması anlamına gelmeli” ifadesini kullandı.

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı üzerindeki ihtilaf, ABD-Suudi Arabistan ilişkilerinde de gerginliğe neden olabilir.

Suudi rejiminine muhalif görüşleriyle bilinen The Washington Post gazetesi yazarı Kaşıkçı, 2 Ekim’de evlilik işlemleri için konsolosluğa gitmişti.

Suudi Arabistan ne yapcak?

Belki susturacak laflar çıkarmadan bu konuyu geçtirecek.

Suudi Arabistan’ ABDnin kölesi mi?

Kim Amerika’ya Köle Olmak İsterse Allah Onu Zelil Etsin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na ziyareti sonrasında kayıplara karışan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı konusunda açıklamalarda bulundu. Bloomberg’e konuşan Veliaht Prens “Türkiye konsoloslukta arama yapabilir, saklayacak bir şeyimiz yok” dedi.

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’daki kraliyet sarayında Bloomberg’e röportaj veren Suudi Veliaht Prens Muhammed Bin Selman “Konsolosluk yabancı ülkenin toprağı ama binaya girip arama yapmalarına izin vereceğiz” dedi, “Saklayacak bir şeyimiz yok” diye de ekledi.

Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, Salı gününden bu yana kayıp. Nişanlısı ve arkadaşları Suudi hükümetini eleştirdiği için gözaltına alınmış ya da kaçırılmış olmasından endişe ediyor.

Suudi Prens ise Cemal Kaşıkçı’nın binadan, girişinden kısa bir süre sonra ayrıldığını söyledi.

Türk yetkililer Suudi gazetecinin hala Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda olduğuna inandıklarını belirtmişti. Suudi Prens ise Cemal Kaşıkçı’nın binadan, girişinden kısa bir süre sonra ayrıldığını söyledi.

Türkiye konuyla ilgili olarak Suudi Arabistan Büyükelçisi’ni Dışişleri Bakanlığı’na çağırmıştı. Suudi gazetecinin kayıplara karışması olayının Katar’a yönelik ambargo krizinin farklı taraflarında duran Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerde gerilimi tırmandırabileceği endişe dile getirilmişti.

Türkiye’de kayıplara karışan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı Suudi hükümetinin son dönemdeki uygulamalarını eleştiren yazılar kaleme almıştı. Suudi gazeteci son dönemde başkent Washington’a taşınmış, nişanlısıyla evlilik işlemleri için gereken belgeleri almak üzere İstanbul’daki Suudi Arabistan Konsolosluğu’na gitmişti.