Nadine Labaki, BAFTA kategorisinde aday gösterilen tek kadın yönetmen

Nadine Labaki, BAFTA kategorisinde aday gösterilen tek kadın yönetmen

Nadine Labaki, başka bir ödül adaylığı aldığı için Capernaum filmi ile engelleri aşmaya devam ediyor. İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (

Rusya’dan füze kazası sonrası itiraf: Radyasyon seviyesi 16 kat arttı
Ekrem İmamoğlu : 23 Haziran’da emaneti geri almaya geliyoruz
Türkiye’de Örtülü Mücadelenin Hikayeleri

Nadine Labaki, başka bir ödül adaylığı aldığı için Capernaum filmi ile engelleri aşmaya devam ediyor. İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA), Nadine’in ‘En İyi Yabancı Dil Filmi’ kategorisindeki özelliğini içeren 2019 adayını açıkladı.

44 yaşındaki, ilk Lübnanlı yönetmen olduğu ve BAFTA’ya aday gösterilen ilk Arap kadını olduğu için adaylığıyla tarih yazdı. Aynı zamanda ABD’deki Akademi Ödüllerine eşdeğer olan prestijli İngiliz ödülüne aday gösterilen sadece ikinci Arap filmi.

 

“And another one !!!! #Capharnaum’un En İyi Yabancı Dil Filmi için BAFTA’ya aday olduğunu duyurmaktan gurur duyuyoruz! Kalplerimizin altından, bu kadar büyük bir onur için İngiliz Film ve Televizyon Akademisi’ne teşekkür ederim. ”

Nadine’in üçüncü filmi, Beyrut sokaklarında hayatta kalmak için çalmak ve yalvarmak için başvuran ve onu acı çeken bir dünyaya getirdiği için ailesini dava etmeye devam eden 12 yaşında bir çocuğu izliyor. Filmin oyuncu kadrosunun çoğunluğu, bazıları gerçek sokak çocukları olan profesyonel olmayan oyuncuları içeriyor.

 

Piyasaya sürüldüğünden beri, Capernaum uluslararası bir üne kavuşuyor ve seçkin derneklerden adaylıklar alıyor. Film Altın Küre’de “En İyi Resim – Yabancı Dil” ödülü için çekildi, ancak Netflix’in Romanlarına gitti.

Lübnanlı yönetmen aynı zamanda Oscar adayı oldu. Resmi adaylar 22 Ocak’ta ilan edildi. Kısa listeye giren ilk Arap kadın ve filmi Lübnanlı bir filmin Akademi Ödülüne aday olduğu ikinci kez Ziad Doueiri’nin Hakaret geçen yıl aynı kategoride aday gösterildi

 

Yılın ilk ödül programı olan Altın Küre’deki kaybının ardından yönetmen, “Gelecek sefer alacağız” başlıklı kırmızı halıdan röportajı paylaşmak için Instagram’a gitti.

COMMENTS

WORDPRESS: 0