Ürdün Suriye’yi Asya Kupası dışına itti

Ürdün Suriye’yi Asya Kupası dışına itti

Ürdün, Perşembe günü Asya Kupası nakavt aşamalarına ulaşan ilk takım olmak için Suriye'yi 2-0 ile çürüyen bir derbi kazanırken, tılsım Chanathip “Mess

Rusya’dan füze kazası sonrası itiraf: Radyasyon seviyesi 16 kat arttı
Türk Eski Futbolcu Olan Nihat Kahveci
ABD’de büyük saldırı : çok ölü ve yaralı var

Ürdün, Perşembe günü Asya Kupası nakavt aşamalarına ulaşan ilk takım olmak için Suriye’yi 2-0 ile çürüyen bir derbi kazanırken, tılsım Chanathip “Messi Jay” Songkrasin krizden Tayland’a yeniden yol açtı.

Dolu bir Khalifa Bin Zayed Stadyumu’ndaki kabadayı bir atmosferde, Mousa Mohammad Süleyman ve Tareq Khattab’ın ilk yarı golleri Ürdün’e B grubunda Filistin’e karşı oynayacakları bir maçla maksimum altı puan verdi.

İlk maçlarında Avustralya’yı savunan şampiyonları hayrete düşüren Vital Borkelmans’ın takımı, son 16’da, A Grubu’nda daha sonra BAE’ye ev sahipliği yapan sürpriz bir paket Hindistan’a yakında katılabilir.

“Nereden geldiğimizi biliyoruz – çok düşükten. Ve çok şey değiştik ”dedi. Geçen yıl Ürdün’e katılan eski Belçika koçu Borkelmans.

“Daha önce hiç kimse bu oyunculara inanmadı ama şu anda tüm medyanın ve Ürdün halkının iyi bir takıma sahip olduklarına inandığını düşünüyorum” dedi.

Ürdün, Al Ain’daki Alikay’daki Khalifa Bin Zayed Stadyumu’nda, yavaş yavaş baskın oldu ve Süleyman’ın labirenti Suriye’nin savunmasını açtığı zaman, ama Yusuf Rawshde’nin vurduğu yer açıldı.

Fakat 26 dakika sonra, soldan ayrılmanın ardından, Süleyman, Rawshdeh’in yakın mesafeden vurduğu ve sağır edici kutlamaları tetiklediği zaman ikisi bir araya geldi.

Tareq Khattab, Ürdün liderini yarı mesafeden iki dakika kala ikiye katladı; Suriye’nin kaptanı Omar Al-Soma’yı geçmiş köşede bir köşede salladı.

Suriye’li Omar Khrbin, aradan sonra iki kez, bir kez serbest başı çıtayı boşalttığında ve tekrar genişledi.

Temas, Jehad Al-Baour bir mola sırasında Süleyman’ı geri çektiğinde ve temas hattında gelişen kalabalık bir maçta kalabalığın yumurtladığı dönemde alevlenmeye başladı.

Saeed Al-Murjan’ın serbest vuruştan attığı düşmesi bir şekilde Suriyeli kaleci İbrahim Alma tarafından engellendi, ancak işi zaten final düdüğünde sevinçleriyle kutlayan Ürdün için yapıldı.

Daha önce, ağartıcı sarışın Chanathip, A Grubu’ndaki kampanyalarını yeniden düzenlemek için Bahreyn’i 1-0 yenerek tarihlerinde yalnızca ikinci Asya Kupasını kazanması için Tayland’ı kovdu.

Consadole Sapporo orta saha oyuncusu ikinci yarı vuruşu, antrenör Milovan Rajevac’ı Hindistan’a 4-1 mağlubiyetle mağlup ettikten sonra görevden alan Thais için yeterliydi.

Bahreyn ilk yarıyı kontrol ettiğinden Tayland şutunu çekmedi, Mohamed Jasim Marhoon ve Sayed Dhiya Saeed kalecileri Chatchai Bootprom’u sert bir çift kurtarmaya zorladı.

Ancak hayranları Lionel Messi ile karşılaştıran Chanathip, Bahreyn hedefinde Sayed Shubbar Alawi’yi geçen roket atışlarından geçen ilk vuruşta saat çizgisinin yakınındaki Savaş Filleri için zafer kazandı.

COMMENTS

WORDPRESS: 0