Mülteci kamplarını vuran sel yüzünden binlerce Suriyeli çocuk risk altında

Mülteci kamplarını vuran sel yüzünden binlerce Suriyeli çocuk risk altında

Suriye'nin kuzeyindeki kamplarda yaşayan 11.000'den fazla çocuk, sele yol açan ve çadırları yıkatan sağanak yağışlardan etkilendi. Şiddetli kış hav

2018’in en iyi iPhone ve Android uygulamaları
İlk kalp naklini gerçekleştiren doktor hayatını kaybetti
‘Burak Yılmaz’ Nereye ?

Suriye’nin kuzeyindeki kamplarda yaşayan 11.000’den fazla çocuk, sele yol açan ve çadırları yıkatan sağanak yağışlardan etkilendi.

Şiddetli kış havası, ülkenin diğer bölgelerinden yerinden edilmiş yaklaşık 1,5 milyon Suriyeli’nin bulunduğu Idlib eyaletinde sefalete neden oldu.

Çocukları Kurtarın Perşembe günü yaptığı açıklamada, çocuklar arasındaki hastalık raporlarının arttığını, ancak birçoğunun sel yüzünden tıbbi yardım alamadığını söyledi.

“Çocukların yaşadığı yerlerin kamplarda ve yerleşim yerlerinde yaşadıkları koşullar berbat, ailelerin donma sıcaklığından muzdarip olan, elementlerden en temel korumayla yaşadıkları” dedi.

“İdlib’de ve Suriye’nin başka yerlerinde sert bir kışa maruz kalan çocuklar ve aileler için can kurtarma desteğini arttırmamız gerekiyor” dedi.

Olağandışı kötü hava koşulları, rakip isyancı grupların kontrol için savaşmasıyla, kuşatılmış ildeki şiddetin arttığı bir zamanda ortaya çıkar.

Savaş, yardım gruplarının krize cevap vermesini zorlaştırdı.

Idlib, dünyanın en yoğun yerinden edilmiş insan konsantrasyonlarından birine ev sahipliği yapıyor ve bir başka büyük taarruz ikinci kez kaçan 700.000 kişi daha gönderebilir.

Fırtınalar ayrıca Lübnan’daki Suriyeli mültecilere zarar verdi.

On binlerce insan şiddetli rüzgârlar, yağmur ve yoğun kar yağışı nedeniyle vuruldu ve barınaklarının su basmasından sonra yüzlerce kişi boşaltıldı.

COMMENTS

WORDPRESS: 0