Putin, Libya’daki olaylardan NATO’yu sorumlu tuttu

Putin, Libya’daki olaylardan NATO’yu sorumlu tuttu

Rusya Başkanı Vladimir Putin, Libya'da yaşanan karışıklıklarla ilgili yaptığı açıklamada, "Libya devletini yıkan NATO kararıydı. Sonucu görüyoruz. Kao

PKK Elebaşlarından Rıza Altun Nokta Atışıyla Vuruldu!
Kılıçdaroğlu : S-400 Türkiye’nin kendi hakkı ve hukukudur
BAE yemen de ne yapıyor? bölmek için mi yardım için mi?

Rusya Başkanı Vladimir Putin, Libya’da yaşanan karışıklıklarla ilgili yaptığı açıklamada, “Libya devletini yıkan NATO kararıydı. Sonucu görüyoruz. Kaos.” dedi.

Papa ve Putin

Vladimir Putin İtalya da

 Putin,  İtalya’nın başkenti Roma’da Katolik aleminin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscusİtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ve İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ile görüştü.

Libya’daki olaylardan NATO’yu sorumlu tuttu

“Libya’da bugün olanları konuşmadan önce bunun nasıl ve neden başladığını bilmek gerekiyor. Libya devletini yıkan NATO kararıydı. Sonucu görüyoruz. Kaos. Ülkede silahlı gruplar çatışıyor. Biz en kısa zamanda ateşkes ilan edilmesini ve taraflar arasında diyalog başlatılıp, normalleşme sürecine geçilmesini istiyoruz.”

Vladimir Putin İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ve İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ile görüştü

Savunma Sanayii Başkanı’dan , S-400’ler için açıklamasa

Kırım ve Sivastopol hakkında bilgiler verdi

Diğer yandan, Rusya’nın Kırım ve Sivastopol’u yasa dışı ilhakı nedeniyle Avrupa Birliği’nin (AB) 23 Haziran 2020’ye kadar uzattığı yaptırımları da değerlendiren Putin, AB’nin başkanlık pozisyonlarının değişmesiyle başlayacak yeni dönemde Rusya-AB ilişkilerinin de yenilenebileceğine inandığını dile getirdi.

Putin, “Yaptırımlardan dolayı AB ülkeleri de milyonlarca dolar kaybediyor. Ama yaptırımların son bulması sadece Rusya’ya bağlı değil. Bu olasılık her zaman var. Ortak medeniyetlere sahibiz, aşılmaz bariyerler olduğunu sanmıyorum ama AB’ye de çok bağlı.” ifadesine yer verdi.

sonunda Papa’dan Putin’e: Benim için dua et

sonunda Papa’dan Putin’e: Benim için dua et

Putin’in Papa Franciscus ile Vatikan’da 55 dakika süren bir görüşme yaptığı ve toplantıda Suriye, Venezuela ve Ukrayna krizlerinin öncelikli ele alındığı bildirildi.

Görüşmenin sonunda Papa’nın Putin’e, “Benim için dua et” demesi ve Putin’in buna, “Bana ayırdığınız zaman için teşekkürler. İlginç ve çok önemli bir görüşmeydi.” şeklinde karşılık vermesi dikkati çekti.

kaynak : aahaber

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0