Savunma Sanayii Başkanı’dan , S-400’ler için açıklamasa

Savunma Sanayii Başkanı’dan , S-400’ler için açıklamasa

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, S-400 hava ve füze savunma sistemlerinin teslimatıyla ilgili olarak önümüzdeki haftayı işaret etti cumhurbaşk

AK Parti İstanbul’un tüm ilçelerinde seçime itiraz edecek…
Rusya Genelkurmay yetkilisi : Türkiye ile birlikte vurduk.
Milli Savunma Bakanlığında kritik toplantı

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, S-400 hava ve füze savunma sistemlerinin teslimatıyla ilgili olarak önümüzdeki haftayı işaret etti

cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Ankara’da bir otelde düzenlenen STM ThinkTech “Enerji Güvenliği: Fırsatlar ve Tehditler Paneli”ne katıldı.

s-400 hakkında açıklamasa

Panel sonunda gazetecilerin sorularını cevap veren Demir, Temmuz ayı içinde teslimatı başlayacak S-400 ile ilgili, “Temmuz’un birinci haftası geçti. Temmuz’un ikinci haftasına giriyoruz. Haftaya S-400 faaliyetlerini göreceksiniz” dedi.

S-400 ile ilgili Rus heyetinin gelip gelmediği sorulması üzerine Demir, “Heyetler gelir gider. Bu işlemler devletlerin kuruluşları arasında işler” diye konuştu.

ABD’li senatör Türkiye’ye Patriot füzesi verabiliriz

S-400’ÜN ÖZELLİKLERİ BAHSETTİ

Dünyadaki en iyi hava savunma sistemlerinden biri olarak nitelendirilen S-400, savaş uçakları, radar tespit ve kontrol uçakları, keşif uçakları, stratejik ve taktik uçaklar, taktik, operasyonel-taktik balistik füzeler, orta menzilli balistik füzeler, hipersonik hedefler ve diğer gelişmiş hava saldırısı araçlarını imha etmek üzere tasarlandı.

400 KİLOMETRE MENZİL

S-400, çok uzun menzilli 40N6 model füzeyle 400 kilometre, uzun menzilli 48N6 model füzeyle 250 kilometre, orta menzilli 9M96E2 model füzeyle 120 kilometre ve kısa menzilli 9M96E model füzeyle de 40 kilometredeki hedefleri vurabiliyor.

10 SANİYEDEN KISA SÜREDE TEPKİ VERİYOR

Kısa, orta ve uzun menzillerde füzeleri aynı anda kullanabilen S-400, 600 kilometre uzaklıktaki hedefi algılama özelliğine sahip ve saniyede 4,8 kilometre hızla füze gönderilebiliyor. Sistem, hedefe 10 saniyeden daha az sürede tepki veriyor.

kaynak : habertürk 

COMMENTS

WORDPRESS: 0