YPG/ PKK bünyesindeki hala çocuk savaşçıları var

YPG/ PKK bünyesindeki hala çocuk savaşçıları var

Birleşmiş Milletler (BM) ile imza attığı "çocukları savaştırmayı bırakma" eylem planıyla işlediği savaş suçlarını itiraf eden terör örgütü YPG/PKK, 14

MİT ve TSK ‘dan ortak operasyon kimi öldürdü?
Sonunda PKK/YPG Türkiye sınırından çekiliyor
Mahkemeden ‘Selahattin Demirtaş’ son kararı

Birleşmiş Milletler (BM) ile imza attığı “çocukları savaştırmayı bırakma” eylem planıyla işlediği savaş suçlarını itiraf eden terör örgütü YPG/PKK, 14 yaşındaki bir çocuğu daha kaçırdı.

Putin, Libya’daki olaylardan NATO’yu sorumlu tuttu

Tel Rıfat bölgesinde PKK çocuk kamp var

ENKS internet sitesinde yer alan habere göre, SDG ismini kullanan terör örgütü YPG/PKK, 3 gün önce ülkenin kuzeyinde Tel Rıfat bölgesi yakınlarındaki kampta dedesiyle yaşayan 14 yaşındaki Afrinli Cemal Cabo‘yu kaçırdı.

çocuk ailesi ne dedi ?

Cabo’nun ailesi, BM ile “çocukları savaştırmayı bırakma” eylem planını imzalayarak işlediği suçları kabul eden YPG/PKK’nın, çocuklarını zorla silah altına almak için kaçırdığını belirtti.

Aile, bir ay önce de aynı şekilde kaçırılan ve aracılar vasıtası geri getirilen Cabo’nun serbest bırakılarak geri dönmesini bekliyor.

Savunma Sanayii Başkanı’dan , S-400’ler için açıklamasa

BU SUÇLARI KABUL ETMEZ

“SDG” ismini kullanan YPG/PKK’nın, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in silahlı çatışmalarda çocuklar konusundaki özel temsilcisi Virginia Gamba ile BM Cenevre Ofisi’nde bünyesindeki çocuk savaşçıları bırakması için hazırlanan eylem planına imza attığı ortaya çıktı. Uzun süredir 11-16 yaş çocukları savaştırdığı bilinen YPG/PKK, skandal anlaşmayla bu konudaki suskunluğunu bozmuş ve durumu ilk kez kabul etmiş oldu.

kaynak : bbc turk

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0