Cumhurbaşkanı Erdoğan rusya dan su-57 alacak mı ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan rusya dan su-57 alacak mı ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Moskova ziyareti sonrası üst düzey bir Rus yetkili Rusya ile Türkiye arasında Sukhoi Su-57 ve Su-35 savaş uçaklarının teslima

23Haziran İstanbul seçimi kim kazanacak?
İngiltere’den Rus istihbaratına siber saldırı suçlaması
Amerika’dan İran’a gözdağı !

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Moskova ziyareti sonrası üst düzey bir Rus yetkili Rusya ile Türkiye arasında Sukhoi Su-57 ve Su-35 savaş uçaklarının teslimatına ilişkin görüşmeler vardığınğı söyledi.

AKS–2019 Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı su-57 bulundu

Tütkiye Başkanı Erdoğan, dün Rusya da düzenlenen  ve orda bulunan su-57 MAKS–2019 Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı’nın açılış törenine katıldı.

Rusya ve Türkiye arasında savunma sanayisinde işbirliği

Şugayev Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Dairesi Başkanı , başkent Moskova’da düzenlenen MAKS-2019 Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı kapsamında Rus ve Türki arasında savunma sanayisinde işbirliği konularını değerlendirdi.

rusya , türkiye için harp teçhizatı temin edecek

Şugayev, ürkiye’nin milli uçak üretimine destek vermeye hazırız ve  “Türkiye’ye uçak motorları ve elektronik harp teçhizatı temin edebiliriz.” belirti .

Biz buna hazırız

Türkiye tarafından yürütülen TF-X 5’inci nesil savaş uçağı projesine değinen Şugayev, “Bu konuda savunma sanayisi alanındaki işbirliği noktasında görüşmeye hazırız. Dahası, ülkelerimizin liderleri de savunma sanayisindeki işbirliğinin artmasına yönelik arzularını dile getirdiler. Biz buna hazırız” dedi .

“ŞİMDİYE  KADAR BİR BAŞVURUDA BULUNULMADI”

Şugayev şöyle ekledi , “Ancak kontrat imzalamaya görüşmeler yapılıp yapılmayacağını söylemek için erken. Türk tarafı herhangi bir başvuruda bulunmuş değil. Bunun öncesinde danışma içeren birtakım toplantılar yapmamız gerekmekte.” diye konuştu

su-57 özellikleri

Su-57’ler 2.600 km/saat hıza sahipi . Uçakların havada kalma süresine bakıldığında Su-57’lerin 5.8 saat havada kalabildiği ancak F-35’lerin yaklaşık 2 buçuk saat uçuş süresine sahip olduğu biliniyor. F-35’ler dikey iniş ve kalkış yapabilirken Su-57’lerin böyle bir özelliği bulunmuyor.

kaynak : BBC

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0