Salah, Yılın Afrika’da Futbolcusu oldu

Salah, Yılın Afrika’da Futbolcusu oldu

Reuters'in bildirdiğine göre, Mısırlı forvet Mohamed Salah, Afrika Futbol Konfederasyonu’nun Salı günü Dakar’da düzenlenen ödül töreninde üst üste iki

Michelle Obama’dan Meghan Markle’a Joseph Altuzarra modaya hükmediyor
Kurultay Yoksa Oy Yok
Dünyanın en maliyetli mega projelerinden biri olan 3. Havalimanı bugün açılıyor

Reuters’in bildirdiğine göre, Mısırlı forvet Mohamed Salah, Afrika Futbol Konfederasyonu’nun Salı günü Dakar’da düzenlenen ödül töreninde üst üste ikinci yıl için Yılın Afrika Futbolcusu seçildi.

 

Salah diğer adayları, Liverpool takım arkadaşı Sadio Mane ve Arsenal’i Pierre-Emerick Aubameyang’ı öne sürdü.

Geçtiğimiz yıl aynı iki oyuncuyu teknik direktörler ve 56 CAF üyesi üye derneğin baş koçu tarafından karar verilen oylamada paylaştı.

“Bu ödül benim için çok büyük, onu seviyorum, çünkü gençken gördüm ve her zaman bir gün kazanma hayalini kurdum,” dedi Salah 2018 sömürüşleri için kupasını toplarken.

“İki kez kazanmaktan gurur duyuyorum, aileme ve takım arkadaşlarıma teşekkür etmeliyim ve bu ödülü ülkeme, Mısır’a ithaf ediyorum.”

Salah, Liverpool’un 2018 Şampiyonlar Ligi finaline ulaşmasına yardımcı oldu, ancak Real Madrid’in Kiev’deki 3-1 mağlubiyetinde omuz yaralandı.

Yaralanma, Dünya Kupası’na katılım konusunda şüphe uyandırdı, ancak Rusya’nın finallerinde Mısır’ı temsil etme kondisyonunu tekrar kazandı ve ilk turda çıktıklarında iki kez puan aldı.

Liverpool bu sezonun en üst sıralarında yer almak için 13 Premier League golünü attı.

 

Mısırlı bir oyuncunun tacı hak ettiği üçüncü kez, Mahmoud El Khatib’in 1983’de kazandığı zafer başka bir olay oldu

COMMENTS

WORDPRESS: 0