Soylu: Araklı’daki sel felaketinde ölü sayısı 4’e yükseldi

Soylu: Araklı’daki sel felaketinde ölü sayısı 4’e yükseldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Araklı'daki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısının 4'e yükseldiğini bildirdi. Trabzon'un Araklı ilç

Moda Seviyor Musun ?
Yeni askerlik sisteminde Bakaya ve yoklama kaçaklarına bedelli hakkı
Dünyadaki İlginç Kutlamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Araklı’daki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısının 4’e yükseldiğini bildirdi.

Bakan Soylu’nun açıklamaları

Trabzon’un Araklı ilçesinde dün gerçekleştiren sel felaketinin ardından arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Gazetecilere bilgi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldığını söyledi.

Bakan Soylu’nun açıklamaları :

“İlk belirlemelere göre 3 kişinin hayatını kaybettiği tespit edilmiştir. Gerek büyükşehir belediyesi gerek, Araklı belediyesi ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Olay tam da öğlen molası verdikleri sırasında meydana geldi. Yemek yedikleri sırada sele kapıldılar. 4’ü kullanılmakta olan toplam 7 bina sel tarafından yerinden sökülerek götürüldü. Sadece temelleri kaldı. Arama kurtarma çalışmaları sabah tekrar başlandı. AKUT ekipleri de aramalara katılıyor. Ölenlerin sayısı 4’e yükseldi. Bizim belirlediğimiz 6 kişi de kayıp”

selin neden olduğu harap

İlk milli savaş uçağı Paris Havacılık Fuarı’nda sergilendi

Sel felaketinde kaybolanları arayan kim ?

AFAD, Jandarma, Rize ve Artvin Deniz Polisi, UMKE, İtfaiye ve AKUT’dan 281 kişilik ekip katılıyor. Ankara´dan gelen 31 kişilik Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi de arama çalışmalarına eşlik ediyor.

kızıay yaralılara işaç veriyor

Kızılay ekipleri ise ilçe merkezine getirilen sel mağdurlarının yiyecek, içecek ve barınma ihtiyaçları için yardımcı oluyor, onlara hizmet veriyor. Bugün 300 kişilik kumanya hazırlanarak mağdurlara ve yakınlarına yemek hizmeti verilecek.

kaynak : dünya

COMMENTS

WORDPRESS: 0