Türkiye, Suriye için özel temsilci atadı

Türkiye, Suriye için özel temsilci atadı

Türkiye’nin 5 Şubat’ta yayınlanan özel yayın kuruluşu NTV’nin, Suriye’deki dosyayı özellikle Dışişleri Bakanlığı’ndan ele alması için özel bir temsilc

ABD’li politikacılar yeni medya açıklama yasasıyla El Cezire’yi hedefliyor
Yeni Araştırma Şovları Dünya 20 Yıl Önce Çok Daha Yeşil
Ben Buradan Ayrılmam Gömün Beni Milletim’e Memleketim’e

Türkiye’nin 5 Şubat’ta yayınlanan özel yayın kuruluşu NTV’nin, Suriye’deki dosyayı özellikle Dışişleri Bakanlığı’ndan ele alması için özel bir temsilci ataması planlanıyor.

NTV özel elçiyi isimlendirmedi, ancak genel olarak Suriye ve Orta Doğu’da deneyimli bir büyükelçi olacağını söyledi. NTV’ye göre, böyle bir hareketin sebebi, 2018 ortalarında başkanlık sisteminin kabul edilmesinden sonra Dışişleri Bakanlığı bürokratik yapısındaki değişiklik.

Değişiklikle, müsteşarın ve altı müsteşar yardımcısının pozisyonları kaldırıldı ve yerine üç bakan yardımcısı getirildi ve bu üç dışişleri bakanının altındaki üst düzey yöneticilerin ağır iş yükünü arttırdı.

Bakan yardımcılarından Faruk Kaymakçı, tüm AB ve Avrupa ilişkilerinin yanı sıra ekonomik portföyün başındayken Yavuz Selim Kıran konsolosluk işleriyle ilgileniyor. Sedat Önal, geri kalan her şeyi gündeminin önemli bir bölümünü elinde tutan Suriye ile koruyor. NTV’nin raporuna göre, Suriye’ye özel bir elçi atanmasıyla birlikte, iş yükü azaltılacak ve Suriye dosyası “daha ​​iyi” olacak.

COMMENTS

WORDPRESS: 0