Ürdün, Suudi Arabistan ile elektrik bağlantısını hızlandıracak

Ürdün, Suudi Arabistan ile elektrik bağlantısını hızlandıracak

Ürdün, bölgedeki elektriğin verimli kullanımını artırmak için komşularıyla olan bağlantıyı arttırmaya çalışacak. Enerji ve maden kaynakları bakanı

Yüksek Dağlarda Olan “İshak Paşa” Sarayı
Kürt Irak’ta kadınlar, cinsel organın sesini kısmaya son vermeye çalışıyor
Askeri Araç Devrildi . 1 Şehit, 20 Yaralı Var

Ürdün, bölgedeki elektriğin verimli kullanımını artırmak için komşularıyla olan bağlantıyı arttırmaya çalışacak.

Enerji ve maden kaynakları bakanı Hala Zawati, Jordan Television’ın “60 Dakika” programında konuşan Ürdün’ün artan güneş enerjisi üretiminin, ülkenin gün ışığında yalnızca diğer ülkelere fazla elektrik ihracatı yapmasını, yalnızca fosil yakıt türevlerinden satın alınmasını sağlayacağını söyledi Geceleri güç, çoğunlukla Suudi Arabistan’dan.

Jordan’ın Ulusal Elektrik Enerjisi Şirketi’nin (NEPCO) genel müdürü Amjad Rawashdeh şunları söyledi: “Izgaramızı Suudi Arabistan’a bağlamaktan ve komşularımızla güçlerimizi karşılıklı olarak yararlı bir şekilde paylaşma yeteneğimizi güçlendirmek istiyoruz” dedi.

Güneş enerjisinin doğası göz önüne alındığında, Ürdün gibi Arap ülkelerinin günün farklı saatlerinde daha ucuz enerji üretmesinin mümkün olduğunu ve bu da ülkelerin kendi tüketicileri için para tasarrufu için bağlantı kurmalarını geliştirmenin mantıklı olduğunu belirtti.

NEPCO’nun, ülkelerin ızgaraları arasındaki pratik farklılıklar göz önüne alındığında zaman alacağını umduğunu, ancak tüm tarafların enerji bağlantısını, satın alınabilirliği ve verimliliği iyileştirme konusunda “ciddi” olduğunu belirtti: “Ürdün’de bu fikri memnuniyetle karşılıyoruz. Her iki taraf için bir kazan-kazan.

“Suudi Arabistan’da 60 hertz üzerinde çalışırken biz 50 hertz üzerinde çalışıyorlar. Bu teknik farkın üstesinden gelmenin bir yolunu bulmamız gerekecek, fakat biz çözeceğiz. Suudi Arabistan ve diğer Körfez ülkeleriyle işbirliği bizim önceliğimiz ”dedi.

Ürdün’de bir çevre ve enerji yorumcusu olan Basel Burgan, planın hak ettiğine inanıyor.

“Bu akıllıca bir fikir. Çok ucuz olan birçok güneş projemiz var. Kilowatt başına JOD170 (239.6 $) için güneş enerjisi kullanarak elektrik üretebiliriz, bu kilowatt başına JOD500’e mal olan gaz brülörlerinden üretmekten çok daha ucuz ”dedi.

“Güneş son derece uygun; bu nedenle, gün içinde satmamız ve güneş battığında Suudi elektrik almamız akıllıca olacaktır.

COMMENTS

WORDPRESS: 0