Uydu fotoğrafları, Ukrayna sınırındaki Rus kuvvetlerinin birikimini gösteriyor

Uydu fotoğrafları, Ukrayna sınırındaki Rus kuvvetlerinin birikimini gösteriyor

İlk bakışta sıradan bir harita gibi görünüyor. Ancak daha yakından incelendiğinde, dünyayı tehlikeye atabilecek, korkutucu bir olay olduğu ortaya çıkı

How to write term papers
Websites That Will Write Essays For You
Getting a Term Paper Writer

İlk bakışta sıradan bir harita gibi görünüyor. Ancak daha yakından incelendiğinde, dünyayı tehlikeye atabilecek, korkutucu bir olay olduğu ortaya çıkıyor.

Ukrayna sınırındaki Rus, birlikler, tanklar ve ekipmanların bir araya gelmesi, ülkenin doğusundaki fişeklerle savaşmak gibi istila korkularını arttırıyor.

Ukrayna medyası, ticari olarak satılan yeni uydu fotoğrafları, işgal altındaki Kırım’daki Dzhankoi hava üssüne uçan birkaç ağır IL-76 kargo uçağını ortaya koyuyor.

Yarımadanın parçası olan Ukrayna, 2014 yılında Rus özel kuvvetleri tarafından ele geçirildi.

 

 

Moskova destekli isyancılar, o zamandan bu yana ülkenin doğusunda ki hükümet güçleriyle savaşıyorlar – genellikle Rus askeri desteğiyle.

 

Fakat Moskova bir hafta önce Azak Denizi’ni Ukrayna’ya göndermeye kalktığından beri

Kiev, sıkıntılı bir sınır işgalinde sıkıyönetim ilan ederek, zorlu sınır bölgelerinde sıkıyönetim ilan edildi.

Askerlerin ve ağır askeri teçhizatın hızla konuşlandırılması için kullanılan dört adet ağır kaldırma Il-76 uçağının raporları,

Anapa’dan Ukrayna sınırına yakın olan Dzhankoi’ye uçanlar bu korkuları da ekledi. 7. Muhafızlar Dağ Hava Saldırısı Bölümü

Kırım’ın ele geçirilmesinde de rol alan bir elit, Anapa’ya yakın olan Novorossiysk’te bulunuyor.

 

 

Dzhankoy hava üssü, geçtiğimiz hafta gelişmiş S-400 ‘Triumf’un havadan havaya füze dördüncü mobil tugayı ile güçlendirildi.

 

Füzelerin yaklaşık 400 kilometrelik bir menzile sahip olduğu ve 30 km yüksekliğe ulaşabileceği bildirildi. Bu sayede Moskova’ya uçak ve deniz kuvvetleri füzeleri ile bölgeye erişimi engelleme olanağı verildi.

 

Ukraynalı General Viktor Muzhenko geçtiğimiz hafta medyaya yaptığı açıklamada, Rus askerlerinin Ukrayna ile yüzleşmesinin Moskova’dan beri en yüksek seviyelerde olduğunu söyledi 2014 yılında işgal ve işgal Kırım

 

“Bizim önümüzde hukuki, ahlaki veya başka sınırlara sahip olmayan bir saldırgan var” dedi.

“Ukrayna’ya karşı aktif mücadele eylemlerine ne zaman başlayacağını tahmin etmek çok zor”.

Ukrayna ordusu, askerlerinin hafta sonu ülkenin doğusundaki Donbast ve çevresinde ağır saldırıya uğradığını bildirdi.

 

 

“Düşman Minsk anlaşmalarının yasakladığı silahları kullanmaya devam ediyor.

 

Özellikle, düşman Luhansk bölgesindeki Ortak Kuvvetlerin pozisyonlarına saldırmak için 82mm havan toplarından ateş açtı: Popasna sektöründeki Novotoshkivske ve Khutir Vilny köylerinin yakınında,

“Düşman Minsk anlaşmalarının yasakladığı silahları kullanmaya devam ediyor.

Özellikle, düşman Luhansk bölgesindeki Ortak Kuvvetlerin pozisyonlarına saldırmak için 82 mm’lik harçlardan ateş açtı

Popasna sektöründeki Novotoshkivske ve Khutir Vilny köylerinin yakınında.

Moskova, Moskova’nın Kara ve Azak Denizleri arasındaki dar kanalın kapatılması için aniden harekete geçmesiyle birlikte patladı.Rus özel kuvvetleri 25 Kasım’da Kerç Boğazı uluslararası su yolundan geçmeye çalışan üç Ukraynalı deniz gemisi ele geçirdi.

 

Uluslararası hukuk ve hem Rusya’nın hem de Ukrayna’nın imzaladığı bir 2003 anlaşmasında, Azak Denizi’nin “ücretsiz bir navigasyon bölgesi” olarak adlandırıldığı ve Kerch Boğazı “ortak karasuları” olarak sınıflandırılmıştır.

Rusya hafta sonu, gemilerini ele geçirdikten sonra yakaladığı Ukraynalı denizcilerin, uluslararası serbest bırakılma çağrılarına rağmen “deniz sınırlarını ihlal etmek” için yargılanacaklarını söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, şu anda tutuklanan 24 Ukraynalı denizcinin Rus ve uluslararası hukuk ihlalleri nedeniyle limana konulacağını söyledi.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) ‘nin Milan’da yaptığı toplantı sonrasında gazetecilere verdiği demeçte, “Soruşturma bittiğinde, bir dava olacak.”

Geçtiğimiz ay Rusya, Karadeniz’den Azak Denizi’ne giden Kerç Boğazı’ndan geçmeye çalışırken üç Ukraynalı donanma gemisine ateş açtı.