Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan S-400 hakkında son açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan S-400 hakkında son açıklaması

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yabancı gazetecilerle bir araya geldi. başkan , "S-400 konusu bizim için  bitmiştir, gelecek ay teslimatlar başl

iki nükleer füzeyi vurulacak
Ekrem İmamoğlu İstanbul için vaatlerini açıkladı
15 Temmuz darbesi neden oldu? Darbenin destekçileri var mı?

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yabancı gazetecilerle bir araya geldi. başkan ,
“S-400 konusu bizim için  bitmiştir, gelecek ay teslimatlar başlayacak, yaptırımlara ihtimal vermiyorum” dedi .

s400

Yabancı basınla yaptığı konuşmada Erdoğan, “Amerika’nın bir sıkıntısı var, bizim sayın Trump ile olan ilişkilerimiz çok çok farklı, ama sayın Trump’ın altındakilerle olan ilişkilerimiz çok çok farklı. Dolayısıyla yaptırımların filan olacağına hiç mi hiç ihtimal vermiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

S-400 konusu bizim için ve Rusya için bitmiş bir iştir” diyen Erdoğan, sözlerini, “yani öyle zannediyorum ki temmuzun ilk bölümünde  teslimatlar başlayacak. Teslimatların başladığı andan itibaren nereye yerleştirileceği aynı şekilde TSK’mız tarafından belirlenmiştir. Yerleştirmek suretiyle süreci devam ettireceğiz.
açıklayan başkan Erdoğan .

Erdoğan: Türkiye S-400’ü almıştır, bu işi bitirdik

Rusya S-400 füzelerini Türkiye’ye teslim etmeyi planlıyor

‘Türkiye S-400 alırsa, F-35 alamaz

başkan Erdoğan : Japonya’da Trump ile G-20 Zirvesi’nde Trump’a yaptırımı uygun buluyor musunuz diyeceğim, inanıyorum ki bulmuyorum diyecek. Trump’la ilişkimiz ekibiyle olandan çok farklı. Bizim de kendimize has karşı yaptırımlarımız olur. ABD’nin herhangi bir ülkeyi NATO’dan çıkarma yetkisi yok. ABD, Türkiye’ye Patriot için iyi bir teklif vermedi” açıklamasında bulundu.

Kaynak : haber7

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0