Dışişleri Bakani Çavuşoğlu: biz S-400’ü aldık.

Dışişleri Bakani Çavuşoğlu: biz S-400’ü aldık.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemi alımına ilişkin, "Hangi yaptırım kararı olursa olsun, Amerika'dan hangi açıklama ge

Erdoğan:Doğu Akdeniz’deki rahatsız edici sesler yolumuzdan alıkoyamayacak
S-400 ve F-35 hakkında son gelişmeler
Dışişleri Bakanlığından Netanyahu sözüne sert tepki!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye’nin S-400 hava savunma sistemi alımına ilişkin, “Hangi yaptırım kararı olursa olsun, Amerika’dan hangi açıklama gelirse gelsin, biz S-400’ü aldık ve artık
S-400’ün Türkiye’ye ne zaman teslim edileceği konuşuluyor.” dedi.

Çavuşoğlu ve Ruanda Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Dr. Richard Sezibera, Dışişleri Bakanlığındaki ikili ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

” BU DURUMDAN BAZİ ÜLKELER RAHATSIZ”

“Türkiye F-35 programının bir ortağıdır ve çok ciddi katkı sağlamıştır. Bugüne kadar da 1 milyar dolardan fazla katkı sağlamıştır. ABD’nin attığı adımlar ortaklık anlaşmasına uygun değildir. Diğer ortak ülkeler de bu durumdan rahatsızdır.

Ekrem İmamoğlu istanbul seçimini kazandı .. bitti

ABD İLE S-400 GERİLİMİ

Cumhurbaşkanı ve Trump Osaka’da görüşme konusunda teyitleşmişlerdir. Bu görüşmede sadece S-400 meselesi değil birçok konu ele alınacaktır. Diğer ortaklar ABD’nin adımını desteklemiyor. ABD CAATSA ile ilgili söylemlerini dile getiriyor. ABD’den ne açıklama gelirse gelsin Biz S-400’ü aldık. S-400 alımından vazgeçmemiz mümkün değil.

Cumhurbaşkanı ve Trump Osaka’da görüşme konusunda teyitleşmişlerdir

“VAZGEÇMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

İddiaları ile ilgili ortak komisyon önerimiz oldu. Bugüne kadar ABD olumlu bir yanıt vermedi. Türkiye ABD ‘al’ dediği zaman alacak ‘alma’ dediği zaman almayacak bir ülke değildir artık. Ne açıklama gelirse gelsin biz artık S-400’ü aldık. Artık ne zaman getirileceği konuşuluyor. S-400 alımından vazgeçmemiz mümkün değildir. Ne yaptırım kararı olursa olsun, biz S-400’ü aldık.

kaynak : hürriyet

COMMENTS

WORDPRESS: 0