Erdoğan, Libya Hükümet Başkanı ile görüştü

Erdoğan, Libya Hükümet Başkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz Mustafa es-Serrac ile yaptığı görüşmede, Türkiye ile Libya a

Rusya S-400 füzelerini Türkiye’ye teslim etmeyi planlıyor
DEAŞ tan Türkiye’ye bir uyarı , ne oldu ?
Bahçeli’den 17 Ağustos mesajı: Bugün tedbir almazsak, yarın bedel öderiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz Mustafa es-Serrac ile yaptığı görüşmede, Türkiye ile Libya arasındaki ikili ilişkiler, Libya’daki son gelişmeler ve bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libye Ulusal Mutabakat Hükûmeti Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz Mustafa es-Serrac ile Dolmabahçe’de görüştü. Görüşmede Libya’le Türkiye  arasındaki ikili ilişkiler, Libya’daki son gelişmeler ve bölgesel konular ele alındı.

Murat Çetinkaya neden görevden alındı?

HAFTER GÜÇLERİNİN SALDIRILARINI DURDURMASI ÇAĞRISINDA BULUNDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede Libya’nın uluslararası toplum tarafından tanınan hükümetine olan desteğini yinelemiş ve meşruiyeti olmayan Hafter güçlerinin saldırılarının durdurulması çağrısında bulundu.

Erdoğan, Libya’nın barış, huzur ve istikrarı için Fayiz Mustafa es-Serrac liderliğindeki meşru Libya hükümetinin yanında olduğunu ifade etti .

Putin, Libya’daki olaylardan NATO’yu sorumlu tuttu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin’le görüştü!

Erdoğan ve Putin’den kritik görüşme

görüşmeye ilişkin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımız
Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Görüşmede Libya’da yaşanan krizin yanı sıra ikili ilişkiler ve bölgesel konular masaya yatırılmıştırErdoğan, Barents Denizi’nde yaşanan denizaltı kazasında hayatlarını kaybeden Rus mürettebatın ailelerine ve Rus halkına başsağlığı diledi.

kaynak : t24
              : habertürk

COMMENTS

WORDPRESS: 0