Kılıçdaroğlu : Türkiye’nin çıkarları her şeyin üzerindedir.

Kılıçdaroğlu : Türkiye’nin çıkarları her şeyin üzerindedir.

''İhvan kardeşliğinden vazgeçilmesi gerekiyor. Türkiye’nin çıkarları her şeyin üzerindedir. Mısır’la barışacaksın. Bu kavganın faturası ağır olur. ve

Bahçeli: Suriye’nin kuzeyinde acilen güvenli bölge kurulmalı
CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul’daki seçimin Son Durumunu Paylaşt
AKP ve CHP’den YSK’ya mühür başvurusu!.

”İhvan kardeşliğinden vazgeçilmesi gerekiyor. Türkiye’nin çıkarları her şeyin üzerindedir. Mısır’la barışacaksın. Bu kavganın faturası ağır olur. ve LİBYA’YA SİLAH GÖNDERMEKTEN VAZGEÇİN” açıklayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu.

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin dış politikasına dair dikkat çekici eleştirilerde bulundu.

Kılıçdaroğlu : İhvan kardeşliğinden vazgeçmesi gerekiyor

Dış politikanın 180 derece değişmesi gerektiğini ve bu konuya ilişkin bazı uyarılarda bulunduklarını anımsatan Kılıçdaroğlu, bunlara yeni uyarılar ekleyeceğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

Erdoğan’ın ihvan kardeşliğinden vazgeçmesi lazım

Türkiye, dış politikada kazansın deniliyorsa, bir, Erdoğan’ın ihvan kardeşliğinden vazgeçmesi lazım. Ne ihvanı Biz Türkiye Cumhuriyeti devletiyiz, Türkiye Cumhuriyeti devletinin çıkarları, her şeyin üstündedir.

İki, Mısır ile barışacaksın. Mısır’la ortak tarihimiz, kültürümüz var. Hangi gerekçeyle kavga ediyoruz Bu kavganın faturası Türkiye’ye ağır yansıyor. Mısır’a büyükelçi göndermeliyiz ve Mısır ile barışmalıyız. Elbetteki Mısır’ın demokratikleşmesi için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Siyasi idamlar olmasın, kardeş kanı dökülmesin,burada bir tereddütümüz yok ama bir ülkeyle, bir milletle kavga edilmez. ifadelerini kullandı .

Kılıçdaroğlu : suriye de neden büyükelçimizi göndermiyoruz

Üç, Suriye ile resmi düzeyde mutlaka en kısa sürede görüşme sağlanmalı. Şam’a niye büyükelçimizi göndermiyoruz Niye dolaylı görüşüyorsun Suriye’nin toprak bütünlüğü, Türkiye’nin çıkarınadır.

Libya’ya da silah göndermekten vazgeçin

Dört, Libya’ya da silah göndermekten vazgeçin. Suriye’ye gönderdiniz, kardeşi kardeşe kırdırdınız. Akan Müslüman kanı. Libya’dan ne istiyorsunuz Niye silah gönderiyorsunuz Oraya aracı olup barış yapmak varken niye insanları birbirine kırdırıyorsunuz “

“LİBYA’YA SİLAH GÖNDERMEKTEN VAZGEÇİN”

Bakan Dönmez: Oruç Reis gemisini Akdeniz ‘e göndereceğiz

sorunlarımızı çözmekten aciz miyiz

“Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı’nın” kurulması ve Türkiye’nin, buna öncülük etmesi gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bunun toplantısı da Türkiye’de olmalı. Ortadoğu devletleri olarak kendi sorunlarımızı çözmekten aciz miyiz “ diye sordu.

kaynak : cumhuriyet

COMMENTS

WORDPRESS: 0