Saadet Partisi Genel Merkezi tahliye ediliyor

Saadet Partisi Genel Merkezi tahliye ediliyor

Fatih Erbakan'ın şikayeti üzerine Saadet Partisi genel merkez binasına yönelik haciz işlemi başlatıldı. Eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih

Bakan Akar : Güvenli bölge için çalışmalar sürüyor
FETÖ’nün sözde ‘Türkiye imamı’ yakalandı
Şırnak’ta PKK operasyonu: 28 gözaltı

Fatih Erbakan’ın şikayeti üzerine Saadet Partisi genel merkez binasına yönelik haciz işlemi başlatıldı.

Eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz, SP tarafından saadet partisi
genel merkez binasının kiralarının ödenmediği gerekçesiyle partiye dava açtı.

Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 15’inci Hukuk Dairesi’nce verilen tahliyekararı, geçen Kasım ayında Yargıtay tarafından onandı.

Yargıtay kararı ardından bugün Çankaya ilçesi Ziyabey Caddesi’nde bulunan 3 katlı genel merkez binasında tahliye işlemi başlatıldı.

daha okun … Sudan Devlet Başkanı Ömer el Beşir görevi bıraktı

‘OLUMLU BİR CEVAP ÇIKMADI’

Beyazıt, Pazar gününe kadar süre istediklerine işaret ederek, “Biz pazar gününe kadar kendilerine taşınacağımızı söyledik. Ama bugün böyle bir işleme kalkışıldı maalesef.

Buraya gelindiğinde, icra memurlarına ve karşı tarafın vekiline, ‘pazar gününe kadar zaten planımız var, biz buraya taşınacağız, pazar gününe kadar müsaade edin, taşıma işlemimize gerçekleştirelim’ dediğimiz halde, maalesef avukat beyin, gerek Fatih Erbakan ve gerek Mehmet Altınöz ile görüşmeleri sonucunda olumlu bir cevap çıkmadı. ‘Hayır biz tahliyeyi bugün itibariyle istiyoruz’ denildi” diye konuştu.

‘FAİZ ÖDEMESİ FATİH ERBAKAN’IN ŞİRKETİNE YAPILDI’

Kira alacağıyla ilgili daha önce ödeme yapıldığını aktaran Fatih Beyazıt, “Zannediyorum 400 bin lira asıl alacak çıktı, 100 bin lira civarında bir faiz ödemesini gerçekleştirdik. Buna rağmen bir tahliye gerçekleştiriliyor, bu anlamda alacakları yok. Asıl alacak avukatlık ücretleri ve icra masrafları. Faiz ödemesi Fatih Erbakan ile Mehmet Altınöz’ün şirketine yapıldı. Ama buna rağmen bugün tahliye isteniyor” dedi.

Partideki herhangi bir eşyaya haciz konulmadığını belirten Beyazıt, bunun tahliye olduğunu, taşınma işleminin 5-6 gün süreceğini ifade etti. Beyazıt ayrıca, yeni parti genel merkez binalarının Altındağ ilçesinde bulunan Kazım Karabekir Caddesi civarında olacağını belirtti.

Tahliye sırasında eşyalar binadan çıkarılırken, partinin kurucusu eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın fotoğrafını, binadan parti görevlisi çıkararak kamyona koydu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0