Suudi Arabistan petrol rezervlerindeki artışı ortaya koyuyor ve Aramco listesine girmeyi taahhüt ediyor

Suudi Arabistan petrol rezervlerindeki artışı ortaya koyuyor ve Aramco listesine girmeyi taahhüt ediyor

Suudi Arabistan, bağımsız bir denetimin ardından ham petrol rezervlerinde bir artış olduğunu ortaya çıkardı ve İngiltere, ulusal petrol şirketindeki h

Trump şimdi ünlü festival için harekete geçti
Dolar Yükselişe Geçti
Trump, Suriye’den çekilme için hiçbir zaman çizelgesi vermiyor, Kürtleri korumak istiyor

Suudi Arabistan, bağımsız bir denetimin ardından ham petrol rezervlerinde bir artış olduğunu ortaya çıkardı ve İngiltere, ulusal petrol şirketindeki hisselerini satmayı planladığını açıkladığından beri yoğun spekülasyon konusu olan mevduat üzerindeki kapağın kaldırılmasını sağladı.

Suudi Enerji Bakanlığı, SPA devlet haber ajansı tarafından yapılan açıklamada, İngiltere’nin kanıtlanmış petrol ve doğal gaz rezervlerinin 2017 yıl sonu itibariyle yaklaşık 268,5 milyar varil petrol ve 325,1 trilyon standart kübik feet gaza ulaştığını söyledi.

 

İngiltere’nin engin petrol servetini yöneten devlete ait Suudi Aramco’nun planlanan hisse satışında potansiyel yatırımcılar için kilit bir soruyu yanıtlıyor.

Suudi Enerji Bakanı Halid Al-Falih Riyad’daki gazetecilere verdiği demeçte, “Sonuçlar İngiltere’nin petrol ve doğal gaz rezervlerinin duyduğumuzdan daha büyük olduğunu gösteriyor” dedi.

Dallas merkezli danışmanlar DeGolyer ve MacNaughton, İngiltere’nin petrol rezervlerinin denetimini gerçekleştirdi.

Bakan, ayrıca, rafa alındığı yönündeki spekülasyonlara rağmen gecikmiş Aramco Halka Arzı ile devam etme sözü verdi.

Aramco’nun yılın ikinci çeyreğinde de tahvil ihraç edeceğini ve şirketin mali detaylarının bu sürecin bir parçası olarak yayınlanacağını söyledi.

Halka arz 2021 yılında takip edeceğini açıkladı.

 

Bakan, Suudi Arabistan’ın gelecek ay petrol ihracatını azaltacağını ve fiyatların daha da düşmesine neden olabilecek bir şişkinliğin önlenmesini istediğini söyledi.

 

Riyad’da düzenlediği basın toplantısında “Petrol piyasasında oynaklık konusunda endişeliyiz,“ Piyasaya dengeyi geri getirme konusunda ciddiyiz ”dedi. Fiyatlarda tepe noktaları ve düşüşleri (yani) esaslardan tamamen haksız gördük. ”

İngiltere, Şubat ayında 7,2 milyon BPD’den Şubat ayında günlük 7,1 milyon varil (bpd) sevk etmeyi planlıyor.

Suudi Arabistan’ın nükleer enerji geliştirme planlarına geri dönen Al-Falih, ABD’nin nükleer teknolojinin kilit bir sağlayıcısı olduğunu ve ABD’nin nükleer enerji programının “bir parçası ve parsel” olmasını istediğini söyledi

COMMENTS

WORDPRESS: 0