Çankırı’da 4.7 ve 4,8 büyüklüğünde iki deprem .

Çankırı’da 4.7 ve 4,8 büyüklüğünde iki deprem .

Çankırı'da 3 dakika arayla iki deprem meydana geldi. Merkez üssü Çerkeş ilçesi olan depremlerin Ankara'da da hissedildiği belirdi .  Çankırı Valisi Ha

Türkiye’de Trenler Felaketleri
LASK Linz Beşiktaş maçı
Meteoroloji’den İstanbul için sağanak yağış uyarısı

Çankırı’da 3 dakika arayla iki deprem meydana geldi. Merkez üssü Çerkeş ilçesi olan depremlerin Ankara’da da hissedildiği belirdi .  Çankırı Valisi Hamdi Bilge Akbaş can ve mal kaybı olmadığını açıkladı. Ankara’da da ciddi şekilde hissedilen deprem çok kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Çankırı’da bu sabah iki deprem meydana geldi .

Çankırı’da Çerkes ilçesinde bu sabah iki deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının internet sitesindeki bilgiye göre, Çerkeş ilçesinde, saat 09.00’da 4,7 büyüklüğünde, 09.03’te ise 4,8 büyüklüğünde depremler kaydedildi.

İlk depremin 13,66 kilometre, ikinci depremin ise 4,13 kilometre derinlikte meydana geldiği öğrenildi.

Çankırı'da bu sabah iki deprem meydana geldi .

Çankırı’da bu sabah iki deprem meydana geldi .

daha : Türkiye için bir uyarı, teröre desteklemekle suçlanmış

Kızılay ‘da skandal ! Yardım parasıyla lüks araç almışlar

Çankırı’da ki Depremler Ankara ve çevre illerde de hissedildi.

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş,  yaptığı açıklamada, ilk bilgilere göre bir olumsuzluk bulunmadığını belirterek, “Vatandaşların tedirgin olmamaları gerekir. Şu ana kadar bize ulaşan herhangi bir olumsuzluk bulunmuyor.” dedi.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı geçmişte ilçede büyük deprem olduğunu belirterek, vatandaşların ilk anda tedirginlik yaşadığını ancak herhangi bir sorun bulunmadığını kaydetti.

Çankırı'da ki Depremler Ankara ve çevre illerde de hissedildi.

Çankırı’da ki Depremler Ankara ve çevre illerde de hissedildi.

“Önemli bir hasar yok “

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı da deprem sırasında evde olduğunu, sarsıntının ardından belediyeye gelerek kriz masası oluşturduklarını anlattı. Çerkeş’i köyleriyle kontrol ettiklerini vurgulayan Sopacı, şunları söyledi:

“Köylerimizle telefonla irtibat kurduk. İnsanlar ilk başta panikledi. Şu an vatandaşlarımız evlerine döndü. İlçemizde herhangi bir yaralanma söz konusu değil. Metruk evlerde baca yıkılması, sıva dökülmeleri gibi hasarlar var. Belediye ile alakalı su hatlarımızda patlaklar meydana geldiğini biliyoruz. Bunların da tamiratını en kısa sürede tamamlayacağız. İlçemizde su ve elektrik kesintisi gibi ciddi olumsuzluklar tespit edilmedi ” dedi

DEPREM TAHMİNCİSİ : BÜYÜK DEPREM DOĞUDA OLACAK

Son dönemde yaptığı deprem tahminleriyle adından söz ettiren bilim adamı Frank Hoogerbeets şu açıklamalarda bulunmuştu.

Hoogerbeets doğadaki deprem işaretlerini ve olası İstanbul depremi hakkında açıklamalar yaptı ve “Türkiye’de bir sonraki büyük depremin doğuda olacağını düşünüyorum” demişti.

kaynak : sözcü

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0