Davutoğlu’nun yeni parti ‘si Kasım’da açıklanacak

Davutoğlu’nun yeni parti ‘si Kasım’da açıklanacak

Eski Başbakan Davutoğlu'nun istifasının ardından partisinden ayrılan AK Parti 26. dönem Konya milletvekili Ömer Ünal yeni parti ile ilgili tarih verdi

Beşar Esad ‘ın Erdoğan hakkında açıklaması
‘Türkiye S-400 alırsa, F-35 alamaz
İstanbul’u bırakmak istemeyen Suriyeli ler protesto ettiler

Eski Başbakan Davutoğlu’nun istifasının ardından partisinden ayrılan AK Parti 26. dönem Konya milletvekili Ömer Ünal yeni parti ile ilgili tarih verdi.

Yeni parti ‘nin Kasım ayında kurulacak

Eski Başbakan Davutoğlu’nun istifasının sonasında partisinden ayrılan AK Parti 26. dönem Konya milletvekili Ömer Ünal yeni parti ile ilgili tarih verdi. Yeni partinin Kasım ayında kurulacağını belirten Ünal, “Yeni partinin Kasım ayı içinde ilan edileceğini söyleyebiliriz” açıkladı.

Eski Başbakan Davutoğlu’nun istifasının ardından eski Konya milletvekili Ömer Ünal, AK Parti’den istifa etmişti. size göre yakın geşecekte yeni istifaları görecek miyiz ?

daha : Yeni parti ‘nin adı ve logosu belli oldu işte bu

Eski AKP’li Ömer Ünal yeni parti hakında bir açıklama yaptı

Eski AKP’li Ömer Ünal gündeme dair açıklamalarda bulunarak şöyle konuştu; “Konya başta olmak üzere, Türkiye’nin çoğu şehrinden ‘Sizin ile birlikte yol yürümek istiyoruz’ diyerek, arayanlar oluyor. Şaibesiz ve ideolojik ayrım yapmadan herkes ile yol yürümeye varız.  biz seferden sorumluyuz. Zafer ise Allah’ın takdiridir. Yeni parti nin Kasım ayı içinde ilan edileceğini söyleyebiliriz” belirti

Ünal  : AK Parti’nin siyaseti çok yanlış

Ünal şunları kaydetti;

“AK Parti’nin MHP ile yakınlaşması ciddi yanlışlardı. Söylemlerde yanlışlıklar oldu. Koalisyon dönemi bitecek denildi. Koalisyonların adı değişti ismi ittifak oldu. Birbirine demediğini bırakmayan iki parti, bir araya geldi. Bugün AK Parti’nin Doğu Perinçek ile birlikte yol yürümesini bana birinin izah etmesi gerekir. Nasıl olur da AK Parti ile Perinçek aynı kulvarda yol yürür? Bizi hangi değer Doğu Perinçek ile aynı çizgide buluşturdu? AK Parti’den istifa etmemin önemli bir sebebidir bu yakınlaşma. Bugünkü İttifak Yasası, Türkiye’nin geleceğine ambargo koyacak. Bunu önümüzdeki süreçte tüm siyasi partiler enine boyuna düşünecek” dedi .

Ünal :  ERKEN SEÇİM BEKLİYORUZ 

2020 yılının Kasım ayında erken seçim beklediklerini sözlerine ekleyen Ünal, “2020 yılının Haziran ayından önce seçim olmaz. Çünkü vekillerin 2020 yılının Haziran ayında yaşları tutmasa da milletvekili statüsünden emekli olmaları için günleri dolmuş oluyor. Ama 2020 yılının Kasım ayında bir erken seçim gözüküyor” açıkladı .

kaynak : haberler

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0